آغاز ثبت نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   12 دی 1390-02 January 2012بازدید 2259آغاز ثبت نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد
فرآیند ثبت نام از داوطلبان شركت در آزمون سراسری سال 1391 دانشگاه آزاد اسلامی از صبح دوشنبه آغاز شد.
پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا، ثبت نام داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه آزاد از طریق پایگاه اینترنتی مركز آزمون به نشانی www.azmoon.org آغاز شده است و تا پایان روز چهارشنبه 21 دی ماه ادامه خواهد داشت.

امسال برای نخستین بار امكان خرید كارت اعتباری ثبت نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد به صورت الكترونیكی فراهم شده و داوطلبان می توانند به یكی از دو روش مراجعه به باجه های پستی و یا استفاده از كارت های بانكی عضو شبكه شتاب در پایگاه اینترنتی مركز آزمون به نشانی www.azmoon.org نسبت به خرید كارت اعتباری ثبت نام و دریافت دفترچه راهنما اقدام كنند.

توزیع دفترچه راهنما و كارت اعتباری ثبت نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد نیز از ساعت 8 امروز آغاز شده و تا ساعت 19 روز چهارشنبه 21 دی ماه ادامه دارد.

داوطلبان در آزمون سراسری رشته های غیرپزشكی دانشگاه آزاد حداكثر می توانند شش انتخاب، رشته علوم پزشكی چهار انتخاب و متقاضیان نظام پاره وقت نیز چهار انتخاب داشته باشند.

به گفته رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، 515 رشته محل جدید به مجموعه انتخاب های آزمون سراسری دانشگاه آزاد اضافه شده و جمع رشته محل های آزمون امسال این دانشگاه به هشت هزار و 577 مورد رسیده است.

'عبدالله سجادی جاغرق' یادآور شد: سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه آزاد نیز همچون كنكور سراسری به میزان 25 درصد و به صورت مثبت در قبولی داوطلبان، تاثیر داده می شود.

وی افزود: برای آن عده از داوطلبانی كه سوابق تحصیلی آنها تا زمان ثبت نام آماده نباشد مهلت مجددی در هفته اول اسفند ماه برای ثبت نام درنظر گرفته خواهد شد.

سجادی، ظرفیت پذیرش در آزمون سراسری دانشگاه آزاد سال 91 را حدود 350 تا 400 هزار نفر ذكر كرد و گفت: نتایج نهایی این آزمون در نیمه دوم شهریورماه اعلام می شود.

آزمون سراسری همه رشته های غیر پزشكی این دانشگاه در روزهای پنجشنبه و جمعه 15 و 16 تیر ماه و آزمون رشته های گروه علوم پزشكی روز پنجشنبه 29 تیر ماه در 250 واحد دانشگاهی برگزار خواهد شد.ثبت نام آزمون سراسری دانشگاه آزاد کنکور
اخبار روزنامه ها