اعلام جزييات آماري داوطلبان علوم تجربي كنكور سراسري 91

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   16 اردیبهشت 1391-05 May 2012بازدید 3042
اعلام جزييات آماري داوطلبان علوم تجربي كنكور سراسري 91


گروه آزمون و سنجش: معاون شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشكي با بيان اينكه در كنكور 90 بيش از 21 هزار نفر براي رشته‌هاي علوم پزشكي ظرفيت اعلام شده بود، گفت: با اين حال پس از اعلام نتايج بيش از 25 هزار نفر در دانشگاه علوم پزشكي ثبت‌نام كردند. به گزارش ايسنا، طبيب زاده در همايش معاونين آموزشي دانشگاه علوم پزشكي در دانشگاه علوم پزشكي مازندران خطاب به معاونين آموزشي گفت: برخي از دانشگاه‌ها براي شهرهاي اقماري و واحدهاي كوچك‌تر خود مجوز موقت گرفته بودند كه براي پذيرش دانشجوي جديد بايد فرآيندهاي اداري را طي كنند تا بتوانند مجوز قطعي دريافت كنند.

وي با اشاره به آمار داوطلبان گروه آزمايشي علوم تجربي در كنكور 91، گفت: بيش از 450 هزار نفر در گروه آزمايشي علوم تجربي ثبت‌نام كردند كه از اين تعداد فقط 145 هزار نفر آنها پسر و مابقي دختران هستند. در واقع بيشترين جنسيت شركت كننده در گروه علوم تجربي را دختران تشكيل مي‌دهند.

وي افزود: بيشترين آمار داوطلبان در گروه علوم تجربي از تهران و كمترين از سمنان است.

وي با اشاره به نحوه پذيرش دانشجوي بومي اظهار كرد: در پذيرش بومي استاني محاسبه مي‌شود و براي شهر به خصوصي مجوز داده نمي‌شود.

وي با تاكيد بر تربيت هدفمند نيروي انساني خاطرنشان كرد: كسي كه از طريق بومي پذيري پذيرفته مي‌شود بومي استان است و اين به معنايي نيست كه بومي منطقه خاصي باشد.

وي با اشاره به تربيت هدفمند نيرو مبتني بر نياز، خاطرنشان كرد: بايد با پذيرش هدفمند نيروي مورد نياز مناطق و استان‌هايي كه نياز دارند را رفع كرد.

طبيب زاده با بيان اينكه از سال 86 مقرر شد به تدريج دوره كارداني حذف شود، اظهار كرد: براساس اين سياست دوره كارداني در حال حاضر حذف شده است و اين موجب شد كه تعداد داوطلبان آزمون كارشناسي ناپيوسته در سال 90 كاهش 6 هزار نفري داشته باشد.
داوطلبان علوم تجربي كنكور سراسري 91
اخبار روزنامه ها