توزیع اینترنتی کارت کنکور 91 از 4 تیرماه آغاز می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   22 خرداد 1391-11 June 2012بازدید 1772

توزیع اینترنتی کارت کنکور 91 از 4 تیرماه آغاز می شود


مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه کنکور از چهارم تیر ماه، گفت: متقاضیانی که در زمان ثبت‌نام آزمون علاقه‌مندی خود را برای شرکت در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام‌نور اعلام نکرده‌اند، می‌توانند از 4 تیر نسبت به این کار اقدام کنند.
به گزارش جهان، مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه کنکور از چهارم تیر ماه، گفت: متقاضیانی که در زمان ثبت‌نام آزمون علاقه‌مندی خود را برای شرکت در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام‌نور اعلام نکرده‌اند، می‌توانند از 4 تیر نسبت به این کار اقدام کنند.

حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به انتشار فهرست رشته‌های دارای شرایط خاص و شرایط و ضوابط آنها از چهارم تیرماه، گفت: پذیرش دانشجو در این رشته‌ها به صورت متمرکز انجام می‌شود، بنابراین داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند با مطالعه دقیق شرایط و ضوابط آن، در صورت واجد شرایط بودن تا 16 تیرماه نسبت به انتخاب رشته محل‌های گروه آزمایشی مربوط اقدام کنند.

امکان اعلام علاقمندی به دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام‌نور از 4 تیر

وی افزود: همچنین داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام آزمون علاقه‌مندی خود را برای شرکت در دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام‌نور اعلام نکرده‌اند، می‌توانند با پرداخت چهارهزار و 600 تومان به صورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، نسبت به علامت‌گذاری بند مورد نظر از چهارم تا 16 تیرماه اقدام کنند.

توکلی با بیان اینکه به داوطلبان توصیه می‌شود مندرجات دفترچه راهنمای نحوه شرکت در کنکور را به صورت دقیق مطالعه کنند، اظهار کرد: در این دفترچه کلیاتی درباره برگزاری آزمون، آشنایی با پاسخ‌نامه، نحوه پاسخگویی به سئوالات، چگونگی حضور در جلسه آزمون، ساعت و برگزاری آزمون درج شده است.

آغاز توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه کنکور 91 از 4 تیر

وی با اشاره به آغاز توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه کنکور 91 از روز یکشنبه 4 تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش، گفت: داوطلبان می‌توانند تا هفتم تیرماه نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند، بنابراین داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی ثبت‌نام کرده‌اند باید پرینت هر گروه را به طور جداگانه دریافت کنند.

وی با بیان اینکه برای هر گروه آزمایشی مختلف کارت ورود به جلسه جداگانه صادر می‌شود، خاطر نشان کرد: بر این اساس برای یک میلیون و 192 هزار و 293 داوطلب کارت ورود به جلسه صادر خواهد شد.

مشاور سازمان سنجش با تاکید بر اینکه برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه همانند سال گذشته در یک مرحله آزمون برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: داوطلبان باید در یک جلسه به کلیه سوالات عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی مربوطه پاسخ دهند.

توکلی در خصوص تعداد داوطلبان کنکور 91 به تفکیک گروه‌های آزمایشی مختلف، گفت: در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی 260 هزار و 55 نفر که از این تعداد 107 هزار و 815 داوطلب زن، گروه آزمایشی علوم تجربی 449 هزار و 955 داوطلب که از این تعداد 304 هزار و 608 داوطلب زن، گروه آزمایشی علوم انسانی 325 هزار و 135 داوطلب که از این تعداد 203 هزار و 928 داوطلب زن، گروه آزمایشی هنر با احتساب علاقه‌مندی‌ها 46 هزار و 780 داوطلب که از این تعداد 31 هزار و 544 داوطلب زن و گروه آزمایشی زبان‌های خارجی با احتساب علاقه‌مندی‌ها 110 هزار و 368 داوطلب که از این تعداد 74 هزار و 459 داوطلب زن هستند،ثبت‌نام کرده‌اند.

زمان برگزاری کنکور در 5 گروه آزمایشی

توکلی با اشاره به برگزاری آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح روز پنج شنبه 8 تیرماه، گفت: گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر روز پنجشنبه هشتم تیرماه، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح روز جمعه 9 تیرماه، آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در بعد از ظهر روز جمعه 9 تیرماه و گروه آزمایشی علوم انسانی در روز صبح شنبه 10 تیرماه در سراسر کشور به صورت متمرکز برگزار می‌شود.
توزیع اینترنتی کارت کنکور 91
اخبار روزنامه ها