انتشار نتايج اوليه كنكور به صورت كارنامه از 15 مردادماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   11 تیر 1391-01 July 2012بازدید 1628

انتشار نتايج اوليه كنكور به صورت كارنامه از 15 مردادماه

گروه آزمون و سنجش: آزمون سراسري سال 91 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشور با رقابت بيش از يك ميليون داوطلب ظهر ديروز به كار خود پايان داد. دكتر ابراهيم خدايي سرپرست سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌و‌گو با ايسنا، با تاكيد بر اينكه كنكور 91 در آرامش و امنيت كامل و بدون هيچ گزارش تخلفي و اخلالي به كار خود پايان داد، اظهار كرد: نتايج اوليه كنكور به صورت كارنامه از 15 مردادماه منتشر مي‌شود بر اين اساس داوطلبان مجاز به انتخاب رشته مي‌توانند از 17 تا 23 مردادماه نسبت به انجام انتخاب رشته به ترتيب اولويت علاقه اقدام كنند.

وي با تاكيد بر برگزاري آزمون در امنيت و نظم كامل، گفت: تا كنون هيچ گونه گزارشي به سازمان ارائه نشده است. وي با اشاره به برگزاري كنكور سراسري 91 براي دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم، نيمه حضوري دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي، پيام نور، غيرانتفاعي و غيردولتي و دانشگاه‌هاي ويژه فرهنگيان با رقابت يك ميليون و 66 هزار و 141 نفر، اظهاركرد: از اين تعداد 639 هزار و 982 داوطلب زن و 426 هزار و 159 داوطلب مرد هستند. وي با بيان اينكه امسال از يك ميليون و 66 هزار و 141 داوطلب كنكور سراسري، 660 هزار داوطلب در دانشگاه‌هاي كشور پذيرش خواهند شد، اظهار كرد: بر اين اساس در گروه علوم رياضي و فني 218 هزار داوطلب، گروه آزمايشي تجربي 88 هزار داوطلب، گروه آزمايشي علوم انساني 170 هزار داوطلب، گروه آزمايشي هنر 21 هزار داوطلب، در گروه آزمايشي زبان 18 هزار داوطلب و در چند‌گروهي‌ها 145 هزار داوطلب پذيرش خواهند شد. وي با بيان اينكه ميزان ظرفيت 660 هزار نفري پذيرش داوطلبان در كنكور 91 احتمال افزايش نيز خواهد داشت، گفت: بر اين اساس امسال نسبت به سال گذشته حداقل 100 هزار نفر افزايش ظرفيت خواهيم داشت.

سرپرست سازمان سنجش با بيان اينكه بر اين اساس گروه علوم رياضي داراي بيشترين ظرفيت و علوم تجربي داراي كمترين ظرفيت مي‌باشد، تصريح كرد: شانس پذيرش داوطلبان در كنكور امسال 70 درصد است البته اين شانس در گروه‌هاي آزمايشي مختلف متفاوت خواهد بود. خدايي با بيان اينكه پس از قرائت پاسخنامه‌ها در قرنطينه و محاسبه نمرات خام و تراز شده هر داوطلب نتايج آنان به صورت كارنامه از 15 مردادماه اعلام مي‌شود، اظهار كرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته مي‌توانند از 17 تا 23 مردادماه نسبت به انجام انتخاب رشته به ترتيب الويت علاقه اقدام كنند. وي از اعلام نتايج نهايي كنكور از 15 تا 17 شهريور ماه در طريق سايت سازمان سنجش خبر داد و افزود: همچنين فهرست اسامي معرفي شدگان رشته‌هاي نيمه متمركز در نيمه اول مهرماه به منظور شركت داوطلبان در مرحله دوم تا چند برابر ظرفيت اعلام مي‌شود. سرپرست سازمان سنجش در خاتمه با بيان اينكه آزمون سراسري سال 91 طي روزهاي پنجشنبه 8 تير، جمعه 9 تير و شنبه 10 تير برگزار شد، گفت: همچنين كليد اوليه سوالات امروز يكشنبه 11 تير ماه منتشر مي‌شود.


نتايج اوليه كنكور كارنامه
اخبار روزنامه ها