امکان انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور آزاد برای پذیرفته نشدگاندر کنکور غیر پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   12 تیر 1391-02 July 2012بازدید 6531


امکان انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور آزاد برای پذیرفته نشدگاندر کنکور غیر پزشکی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبانی که پس از شرکت در کنکور غیرپزشکی پذیرفته نمی شوند، امکان انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت را دارند.

عبدالله سجادی جاغرق به کیفی تر شدن انتخاب رشته و محل تحصیل در دانشگاه آزاد برای کنکور سراسری سال جاری اشاره کرد و گفت: پس از اعلام نتایج کنکور سراسری در مرحله نخست که زمان آن در شهریورماه خواهد بود، به مردودیها اجازه انتخاب رشته مجدد داده خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که برای تمام مردودیها امکان انتخاب رشته وجود دارد یا نه، با بیان اینکه درباره این موضوع هنوز تصمیمی گرفته نشده، اضافه کرد: اگر حجم قبولیهای انتخاب نخست، بالا باشد ضرورتی نمی بینیم که این افراد بار دیگر در انتخاب رشته شرکت کنند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد ادامه داد: در صورتیکه حجم پذیرفته شدگان پایین باشد ممکن است تصمیم بگیریم حتی افرادی که غیر از انتخاب نخست شان هم پذیرفته شده اند اجازه انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت داشته باشند.

به گفته سجادی جاغرق این تصمیم گیری برای افزایش بومی سازی صورت می گیرد.

وی همچنین درباره ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری غیرپزشکی سال جاری دانشگاه آزاد اعلام کرد با توجه به اینکه سال گذشته 350 هزار داوطلب پذیرش شدند، امسال نزدیک به 390 هزار متقاضی با توجه به افزایش 10درصدی، پذیرفته می شوند.

فرایند دریافت کارت ورود به جلسه این کنکور تا یک ساعت پیش از برگزاری آزمون ادامه دارد.

آزمون غیرپزشکی 15 و 16 و آزمون پزشکی 29 تیرماه سال جاری برگزار می شود و این آزمونها هیچ تفاوتی با آزمون سالهای گذشته ندارند، اما اگر محتوای دروس مدارس و آموزش پرورش تغییر کرده باشد، تغییرات اعمال می شود.


انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور آزاد کنکور غیر پزشکی
اخبار روزنامه ها