رشته انتخابی رتبه دوم ریاضی فیزیک

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   11 امرداد 1391-01 August 2012بازدید 5250


رشته انتخابی رتبه دوم ریاضی فیزیک

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: نفر دوم کنکور ریاضی و فنی گفت: در نظر دارم در رشته برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهم.سینا ملکیان 18 ساله فارغ التحصیل مرکز تیزهوشان شهید بهشتی بابل بوده که در کنکور سراسری سال 91 موفق به کسب رتبه دوم رشته ریاضی فیزیک شد.

این نخبه علمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بابل اظهار داشت: قبل از عید حدود 50 ساعت مطالعه داشتم و بعد از عید با نزدیک ‌شدن زمان کنکور حدود 70 ساعت وقت خود را صرف مطالعه کردم.

وی با اشاره به اینکه در هیچ یک از کلاس‌های آموزشی آموزشگاه‌های بابل شرکت نکرده، افزود: از اول دبیرستان تنها در کلاس‌های خصوصی ریاضی شرکت کرده و غیر از آن از کلاس‌های کمک آموزشی استفاده نکرده است.

ملکیان نقش خانواده را در موفقیت خویش بسیار موثر برشمرد و گفت: خانواده‌ام با ایجاد رفاه و آسایش و فراهم کردن محیطی بدون دغدغه و تنش، نقش بسیار مهمی در موفقیت من در کنکور سراسری به عنوان نفر دوم رشته ریاضی داشتند.

نفر دوم کنکور ریاضی و فنی با تقدیر از اساتید مرکز تیزهوشان شهید بهشتی بابل تصریح کرد: با توجه به اینکه مرکز تیزهوشان شهید بهشتی از اساتید بسیار خوبی برخوردار است، اما امکانات آموزشی در این مرکز بسیار محدود بوده و حتی دانش‌آموزان این مرکز از داشتن یک آزمایشگاه مجهز محروم هستند.

وی با بیان اینکه در نظر دارد در رشته برق دانشگاه صنعتی شریف ادامه تحصیل دهد، متذکر شد: از مسئولان انتظار داریم به غیر از تهران و شهرهای بزرگ کشور به نخبگان علمی شهرهای کوچک نیز توجه داشته باشند چه بسا بسیاری از نخبگان و دانشمندان بزرگ کشور از شهرهای کوچک و با کمترین امکانات در میادین علمی کشور و جهان درخشیدند.

این نخبه علمی از مسئولان خواست آنچنان که به قهرمانان ورزشی کشور توجه می‌کنند نخبگان علمی را مورد حمایت خویش قرار دهند.


رتبه دوم ریاضی فیزیک نفرات برتر کنکور ریاضی فیزیک آزمون سراسری
اخبار روزنامه ها