افزایش دوباره ظرفیت پذیرش كنكور 91

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   23 امرداد 1391-13 August 2012بازدید 2397


افزایش دوباره ظرفیت پذیرش كنكور 91


پرتال دانشگاهی به نقل از ایرنا: معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش كشور از افزایش دوباره ظرفیت پذیرش دانشجو در كنكور سال 91 خبر داد و گفت: تعداد 10 هزار و 610 ظرفیت جدید به ظرفیت های قبلی پذیرش آزمون سراسری امسال اضافه شد.
به گزارش جهان، همزمان با شروع انتخاب رشته داوطلبان كنكور در قالب اطلاعیه ای تكمیلی بیش از 42 هزار نفر به ظرفیت پذیرش كنكور اضافه شد و امروز نیز در شرایطی كه مهلت انتخاب رشته این آزمون به مدت دو روز تمدید شده است بیش از 10 هزار ظرفیت جدید به ظرفیت های قبلی افزوده شد.


'سیدجلال طباطبایی' روز دوشنبه اظهار داشت: با اعلام افزایش مجدد ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون سراسری امسال كل ظرفیت پذیرش به 625 هزار و 927 نفر رسید.


وی افزود: ظرفیت های جدید برای پذیرش دانشجو در 277 كدرشته محل ایجاد شده است و به این ترتیب، تعداد كدرشته محل های آزمون سراسری امسال به 17 هزار و 139 نفر افزایش یافت.


طباطبایی یادآور شد: اطلاعیه دوم سازمان سنجش در رابطه با رشته های جدید از امروز 23 مردادماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان می توانند از ظرفیت و جزییات پذیرش دانشجو در این رشته ها مطلع شوند.


وی خاطرنشان كرد: با توجه به اینكه مهلت مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری به مدت دو روز و تا پایان روز چهارشنبه، 25 مردادماه تمدید شده و امكان ویرایش اطلاعات فرم انتخاب رشته داوطلبان نیز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 24 و 25 مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش امكانپذیر است داوطلبان باید در فرصت باقیمانده، مطالب اطلاعیه دوم را به دقت مطالعه كنند تا بتوانند درصورت تمایل، تغییرات لازم را در اولویت های انتخابی خود انجام دهند.


ظرفیت پذیرش كنكور سال 91 در ابتدا 572 هزار و 544 نفر تعیین شده بود كه جزییات آن در دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی درج شد و در مرحله نخست افزایش ظرفیت، این تعداد به 615 هزار و 317 نفر و در مرحله دوم و نهایی به 625 هزار و 927 نفر رسید.


افزایش ظرفیت های جدید آزمون سراسری در 5 گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی و همچنین چندگروهی ها صورت گرفته است. 


ظرفیت پذیرش كنكور کنکور 91 افزایش ظرفیت در کنکور
اخبار روزنامه ها