پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   26 شهریور 1391 - 16 September 2012
جلوگیری از جابجایی داوطلبان کنکورهای کاردانی و کارشناسی از شهر محل سکونت به شهر دیگر


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: یکی از راهکارهای کم کردن مشکلاتی که دانشجویان در خوابگاهها با آن مواجه هستند، جلوگیری از جا به جایی داوطلبان کنکورهای کاردانی و کارشناسی از شهر محل سکونت خود به شهر دیگر برای ادامه تحصیل است.

محمود ملاباشی اضافه کرد: وقتی دانشجو کنار خانواده و در شهر محل سکونت خود امکان ادامه تحصیل دارد چرا با انتخاب کد رشته محل دیگری باید در شهری دیگر قبول شود و ادامه تحصیل کند؟ این در حالیست که همان کدرشته محل در شهر محل زندگیش وجود دارد.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه شاید تعداد انگشت شمار کدرشته محلهایی است که در یک شهر وجود دارد اما در شهر دیگری نیست، اظهار داشت: با هر کدام از مسئولان وزارت علوم یا سازمان سنجش که خواستید در این باره مصاحبه کنید تا بار دیگر اعلام کنند تمام کد رشته محلها در مقاطع کاردانی و کارشناسی به جز تعدادی انگشت شمار در تمام شهرهای کشور وجود دارد.

ملاباشی ادامه داد: وقتی دانشجو در شهری دیگر قبول می شود امکانات خوابگاهی و غذایی هم می خواهد که با ظرفیت محدود دانشگاهها در این باره مشکلات افزوده می شود. مگر می شود رشته ای در کرمانشاه باشد اما در کرمان نباشد، در حالی که تمام کدرشته محلهای مورد علاقه دانشجویان در شهر محل زندگیشان وجود دارد.

وی گفت: وقتی دانشجوی دختری به دانشگاه مراجعه و درخواست می کند در خوابگاه اسکانش دهیم مگر می شود فرزند مردم را در شهری غریب رها کرد؟ این در حالیست که شهر کوچیک است و امکانات خوابگاهی هم نداریم اما مجبوریم اسکانش دهیم. اینجاست که وی را مجبوریم در خوابگاه اسکان دهیم و هم اتاقیهایش هم راضی به اسکان این دانشجو در اتاقهای چهار نفره با نفرات بیشتر هستند اما مشکلات بعد از اسکان شروع می شود.

این مقام مسئول در وزارت علوم با اشاره به تکمیل نشدن ظرفیت در مقاطع تحصیلات تکمیلی اعلام کرد: بنابراین موظفیم به این دسته از دانشجویان در هر شهری که پذیرش می شوند امکانات و ظرفیت لازم را بدهیم به این دلیل که هنوز ظرفیت برای مقاطع ارشد و دکتری در دانشگاهها تکمیل نشده است.
تگ ها داوطلبان کنکور کنکورهای کاردانی کنکورهای کارشناسی کاردانی کارشناسی
موسسه پژوهش MBA
موسسه پژوهش مدیریت
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت