انتخاب رشته برترین های کنکور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   02 مهر 1391-23 September 2012بازدید 2348
انتخاب رشته برترین های کنکور


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف گفت: از 100 نفر اول کنکور 95 نفر آنها امسال دانشگاه شریف را انتخاب کردند که از این تعداد 80 درصد را پسران و 20 درصد را دختران تشکیل می دهند.
سید قاسم میرعمادی گفت: امسال 959 دانشجوی کارشناسی در دانشگاه صنعتی شریف پذیرش شدند که 29 درصد آنها را دختران و 71 درصد را پسران تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: 80 درصد دانشجویان پسر رشته مهندسی مکانیک، عمران و نفت را انتخاب کردند در رشته شیمی هم تعداد دختران دانشجو 2برابر پسران دانشجو است و رشته شیمی بیشتر توسط دانشجویان دختر انتخاب شده است.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف درباره اینکه 100 نفر اول کنکور که امسال 95 نفر آنان دانشگاه شریف را انتخاب کردند، چه رشته هایی را انتخاب کرده اند، گفت: عمدتا این دانشجویان رشته های مهندسی مکانیک، عمران، برق، کامپیوتر و IT را انتخاب می کنند.

وی با بیان اینکه المپیادی های فنی مهندسی معمولا دانشگاه شریف را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند، ادامه داد: امسال 49 نفر از المپیادی‌ها دانشگاه شریف را انتخاب کردند، سال گذشته هم از 45 نفر المپیادی فنی مهندسی، 44 نفر این دانشگاه را انتخاب کردند و تنها یک نفر دانشگاه امیرکبیر انتخاب کرد و آن‌هم به این دلیل بود که دانشگاه شریف رشته مهندسی پلیمر را نداشت.انتخاب رشته برترین های کنکور
اخبار روزنامه ها