25 درصد تاثیر نمرات نهایی و سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سال آینده

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   05 آبان 1391-26 October 2012بازدید 1885
25 درصد تاثیر نمرات نهایی و سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سال آینده

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: میزان تاثیر نمرات نهایی و سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور سال 92 همچون کنکور سال جاری 25 درصد اعلام شد.


به گزارش پرتال دانشگاهي کشور و به نقل از ایرنا ، ˈعبدالامیر عرفیˈ  افزود: روز گذشته- سه شنبه- جلسه کارگروه ماده چهار حذف کنکور در دفتر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور نمایندگان وزیر بهداشت، دانشگاه آزاد، آموزش و پرورش و سازمان سنجش برگزار شد.

وی گفت: در این جلسه مقرر شد تا در کنکور سال 92 میزان تاثیر نمرات نهایی و سوابق تحصیلی دانش آموزان 25 درصد لحاظ شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در پاسخ به این سووال که چرا میزان تاثیر نمرات دانش آموزان در کنکور افزایش نیافت، گفت: براساس گزارش وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به دنبال اصلاح قانون حذف کنکور است تا این قانون اصلاح شود.

عرفی اضافه کرد: در این جلسه اعلام شد که اصلاحیه این قانون تا پایان امسال آماده می شود براین اساس مقرر شد پس از تعیین وضعیت قانونی حذف کنکور برای سال 93، برای اضافه کردن میزان تاثیر نمرات نهایی دانش آموزان یا هر گونه اقدامی درمورد حذف کنکور، تصمیم گیری شود.

وی ادامه داد: داوطلبین کنکوری که از سال 84 تا سال 91 فارغ التحصیل می شوند، بین 10 تا 11 ماده درسی آن ها به صورت نهایی و کشوری برگزار و نمرات و سوابق تحصیلی آن ها به سازمان سنجش ارسال و این نمرات در کنار نمرات آزمون کنکور قرار می گیرد.

عرفی با بیان اینکه تاثیر نمرات نهایی و سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور به شکل مثبت لحاظ می شود، در توضیح این مطلب گفت: چنانچه نمرات کنکور یک داوطلب در مجموع بهتر از سوابق تحصیلی باشد، فقط نمرات کنکور برای دانش آموز در نظر گرفته می شود.25 درصد تاثیر نمرات نهایی و سوابق تحصیلی دانش آموزان کنکور سال آینده
اخبار روزنامه ها