حذف کنکور 92 در 10 هزار رشته محل

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   22 آذر 1391-12 December 2012بازدید 5096
حذف کنکور 92 در 10 هزار رشته محل

به گفته رئیس کمیته آموزش عالی مجلس، در کنکور سراسری سال 92 تعداد 10 هزار رشته محل از آزمون سراسری حذف شد و داوطلبان شرکت در رشته های بدون آزمون می توانند از طریق سامانه مستقلی ثبت نام کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از رضا صابری در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: در کمیته حذف کنکور مقرر شد از مجموع 30 هزار رشته محلی که در آزاد و غیردولتیها وجود دارد کنکور 10 هزار رشته محل در کنکور سراسری سال 92 حذف شود.

وی ادامه داد: بر این اساس یک سوم رشته ها در آزمون سال آینده نیازی به کنکور ندارند و داوطلبان با سابقه تحصیلی می توانند به دانشگاه برای پذیرش مراجعه کنند.

به گفته این عضو کمیسیون آموزش مجلس، حذف کنکور این رشته ها در دانشگاههای پیام نور، آزاد، غیردولتی و تعدادی هم در دانشگاههای دولتی صورت گرفته است.

رئیس کمیته آموزش عالی در ادامه با بیان اینکه آزمونهای سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی تجمیع شد، اعلام کرد که داوطلبان شرکت کننده در رشته های پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی باید در آزمون سراسری که توسط سازمان سال آینده برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

صابری خاطرنشان کرد که به جز رشته های کنکور پزشکی در سایر رشته های دیگر حتی فنی مهندسی نیز در برخی محلها قابلیت حذف کنکور وجود دارد.

به گفته این مقام مسئول، آن دسته از داوطلبانی که قصد دارند در رشته های بدون آزمون شرکت کنند می توانند پس از تاسیس سامانه ای در دانشگاه آزاد و سازمان سنجش آموزش کشور شرکت کنند.کنکور کنکور 92 حذف کنکور 92
اخبار روزنامه ها