تجمیع آزمون‌های دانشگاه آزاد و سراسری مرحله به مرحله

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   18 دی 1391-07 January 2013بازدید 1467تجمیع آزمون‌های دانشگاه آزاد و سراسری مرحله به مرحله


وزیر علوم درباره تجمیع آزمون‌های دانشگاه آزاد و سراسری گفت: تجمیع آزمون‌های این دو دانشگاه مرحله به مرحله جلو می‌رود.


پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس کامران دانشجو وزیر علوم عصر امروز در جمع خبرنگاران گفت‌: درصورتی که نتایج تجمیع آزمونهای کارشناسی دانشگاه آزاد و سراسری مثبت باشد مراحل بعدی تجمیع آزمونهای دیگر مقاطع نیز بررسی می‌شود.

وی بیان داشت: تجمیع آزمونها موجب می‌شود تا داوطلبان به صورت یکجا انتخاب‌های خود را انجام دهند و هزینه ثبت نام برای داوطلبان کمتر باشد.

وزیرعلوم اضافه کرد: تجمیع آزمونها رقابت میان دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی را معنادار می‌کند.

*در آئین‌نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی فعالیت‌ها قانونمند شده است

وزیرعلوم گفت: هدف از تدوین آئین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها قانونمند کردن ارتقاء اساتید بوده است.

دانسجو بیان داشت: هدف ما از این فعالیت دوری از نگاه‌های سلیقه‌ای بوده است.

وی با اشاره به نقش فعالیت‌های فرهنگی در ارتقاء اعضای هیئت علمی گفت: درصورتی که ببینیم افرادی در خصوص آئین‌نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی نکاتی دارند در زمان بازنگری آئین نامه این موضوعات اعمال می‌شود.

* اعلام نتایج نظرسنجی وزارت علوم از جامعه دانشگاهی تا پایان امسال

وزیر علوم گفت: این وزارتخانه از جامعه دانشگاهی در خصوص موضوعات مختلف نظر سنجی انجام داده است که نتایج این نظرسنجی تا پایان امسال اعلام می‌شود.

دانشجو بیان داشت: نظرسنجی وزارت علوم یک نظرسنجی علمی است که در آن نظرات دانشجویان و خانواده‌های آنها نیز مدنظر قرار گرفته است .

*راه اندازی 24 دانشگاه تک جنسیتی در کشور

وزیرعلوم از راه اندازی 24 دانشگاه تک جنسیتی در کشور خبرداد و گفت: از این تعداد، 14 دانشگاه به صورت دولتی و 10 دانشگاه بصورت خصوصی است .

وی گفت: وزارت علوم در نظر دارد در هر استان یک دانشگاه تک جنسیتی راه اندازی کند تا دانشجویان و خانواده‌ها حق انتخاب داشته باشند.

* تذکر وزیرعلوم به روسای دانشگاه‌ها

وزیرعلوم با بیان اینکه هرفردی که در دولت‌های قبلی و فعلی فعال بوده می‌تواند در دانشگاه صحبت کند گفت: من به برخی از روسای دانشگاه‌ها درباره برنامه‌های حضور افراد به منظور انتخابات ریاست جمهوری تذکر داد‌ه‌ام.

دانشجو بیان داشت: افراد فعال در دولت های قبلی و فعلی می‌توانند در دانشگاه صحبت کنند اما دانشگاه سکوی تبلیغاتی نیست و دانشگاه محلی است که افراد حرفشان را بصورت مستدل بزنند.

وی با بیان اینکه در هفته اول بهمن ماه نشست روسای دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، گفت: در این جلسه نیز به برخی از روسای دانشگاه‌ها تذکر خواهم داد.

وی درباره ثبت نام بورس دکتری نیز گفت: برای ثبت نام این بورس باید خودمان را با شرایط ارزی کشور تطبیق دهیم.


آزمون دانشگاه سراسری آزاد دانشگاه آزاد و سراسری تجمیع آزمون سراسری و آزاد
اخبار روزنامه ها