کم شدن سایه کنکور را از سر آموزش و پرورش

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   05 بهمن 1391-24 January 2013بازدید 1431


کم شدن سایه کنکور را از سر آموزش و پرورشمعاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سایه کنکور را از سر آموزش و پرورش کم می‌کنیم، گفت: سوابق تحصیلی را جایگزین کنکور می‌کنیم.پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، ابراهیم سحرخیز معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، در مراسم افتتاح نخستین آزمایشگاه نانو دانش‌آموزی کشور، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا سایه کنکور را از سر آموزش و پرورش کم کنیم و سوابق تحصیلی، جایگزین کنکور شود.


وی به بحث پژوهش در آموزش و پرورش اشاره کرد و ادامه داد: آموزش و پرورش منهای پژوهش نمی‌تواند توفیقات لازم را کسب کند و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز جایگاه ویژه‌ای برای تحول قائلیم.


سحرخیز با بیان اینکه در برخی از بخش‌های آموزش و پرورش با توجه به پژوهش باید بازنگری صورت گیرد، افزود: به عنوان مثال بخشی از ساعات موظف معلمی باید به پژوهش اختصاص یابد و در بازتولید کتاب‌های درسی، نگاهی ویژه به پژوهش خواهد شد.


وی با گلایه از تجمیع دروس آزمایشگاهی گفت: نمی‌دانیم بر اساس چه پژوهشی، دروس آزمایشگاهی که دارای نمره مستقل بود، حذف شد و در حال حاضر به عنوان مثال فیزیک و آزمایشگاه فیزیک را تحت یک نمره داریم؛ معتقدیم دانش‌آموز تا زمانی که در فرایند تعاملی مشارکت جدی نداشته باشد، آموخته‌ها عمق پیدا نمی‌کند.* ۳۰۰ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در کشور

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امروزه صاحب بیش از ۳۰۰ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی در کشور هستیم، ادامه داد: باید هر مدرسه دارای یک پژوهش‌سرا باشد و دانش‌آموزان بتوانند در حد توان از امکانات پژوهشی استفاده کنند.


وی به ساماندهی نیروی انسانی پژوهش‌سراها اشاره کرد و افزود: در ساماندهی نیروی انسانی پژوهش‌سراها، تعریف جدیدی داشتیم.


سحرخیز با اشاره به ایجاد هنرستان نانو در تهران گفت: باید در تمام ۳۲ اداره‌کل آموزش و پرورش، آزمایشگاه نانو داشته باشیم که هم‌اکنون تمهید مقدمات برای ایجاد آزمایشگاه نانو در ۷ استان فراهم شده است و در قدم دوم تمام پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در سطح کشور تحت پوشش آزمایشگاه نانو قرار می‌گیرند.


وی از برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی برای دبیران زیست شناسی خبر داد و افزود: دبیران علوم پایه باید با فناوری نانو آشنا شوند و به دانش‌آموزان بیاموزند.کنکور حذف کنکور آموزش و پرورش تصمیمات آموزش و پرورش برای حذف کنکور
اخبار روزنامه ها