ثبت‌نام ۱۵ هزار و ۳۷۴ داوطلب در مرحله دوم کنکور و نحوه انتخاب دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   01 اسفند 1391-19 February 2013بازدید 1316

ثبت‌نام ۱۵ هزار و ۳۷۴ داوطلب در مرحله دوم کنکور و نحوه انتخاب دانشگاه آزاد


مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا کنون در مرحله دوم ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۹۲ تعداد ۱۵ هزار و ۳۷۴ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند.پرتال دانشگاهی به نقل از حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، افزود: در دومین مرحله ثبت‌نام کنکور سراسری 92 تعداد 15 هزار و 374 داوطلب ثبت‌نام خود را در سایت این سازمان تکمیل کرده‌اند.

وی بیان داشت: متقاضیان ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 92 تا روز پنج‌شنبه 3 اسفندماه مهلت دارند تا در این آزمون ثبت‌نام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: در مرحله اول ثبت‌نام آزمون سراسری سال 92 تعداد 975 هزار نفر ثبت‌نام کردند و این داوطلبان تا روز پنج‌شنبه می‌توانند نسبت به مشاهده اطلاعات ثبت‌نامی یا اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند.

توکلی اضافه کرد: داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی نمی‌شوند می‌توانند تمامی اطلاعات ثبت‌نامی خود را تصحیح کنند.

وی بیان داشت: همچنین داوطلبانی که دارنده دیپلم سال 84 به بعد هستند نیز به جز سوابق تحصیلی می‌توانند اطلاعات ثبت‌نامی خود را اصلاح کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: آن دسته از داوطلبان دارنده دیپلم مشمول اعمال سوابق تحصیلی نظام جدید سال 84 و بعد از آن که موفق به مشاهده اطلاعات سوابق تحصیلی خود نشده‌اند یا اطلاعات سوابق تحصیلی آنها مورد تأیید نبوده و نتوانسته‌اند در اولین مرحله ثبت‌نام آزمون سراسری اقدام کنند می‌توانند تا روز پنج‌شنبه 3 اسفندماه نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبان علاقه‌مند به پذیرش در کدرشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد باید در آزمون سراسری سال 92 ثبت‌نام کنند و اگر این افراد تاکنون اقدام به ثبت‌نام نکرده‌اند تا روز پنج‌شنبه 3 اسفندماه می‌توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی اضافه کرد: آزمون سراسر سال 92 صبح و بعداز ظهر روزهای پنج‌شنبه، جمعه و شنبه 6، 7 و 8 تیرماه برگزار می‌شود.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: کارت شرکت در آزمون سراسری سال 92 به همراه برگ راهنمای آزمون از روز یکشنبه 2 تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org توزیع می‌شود و داوطلبان می‌توانند تا روز چهارشنبه 5 تیرماه کارت‌های خود را دریافت کنند.

توکلی بیان داشت: داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در گزینش کدرشته‌ محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد براساس دستورالعمل در زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 92 می‌توانند نسبت به اعلام علاقه‌مندی خود به شرکت در آزمون دانشگاه آزاد اقدام کنند.

وی اضافه کرد: داوطلبانی که علاقه‌مندی خود برای گزینش در دانشگاه آزاد را انتخاب کنند چنانچه مجاز به انتخاب رشته شوند در زمان انتخاب رشته می‌توانند کدرشته‌ محل‌های مربوط به دانشگاه آزاد را نیز انتخاب کنند.


کنکور کنکور92 مرحله دوم کنکور انتخاب واحد دانشگاه آزاد
اخبار روزنامه ها