نام نویسی بیش از 110 هزارنفر در مرحله دوم ثبت نام آزمون سراسری 92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   05 اسفند 1391-23 February 2013بازدید 1391نام نویسی بیش از 110 هزارنفر در مرحله دوم ثبت نام آزمون سراسری 92


مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام 110 هزار و یکصد نفر برای شرکت در آزمون سراسری سال 1392 در مرحله دوم خبر داد.پرتال دانشگاهی به نقل از ˈحسین توکلیˈ روزشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: در مرحله اول ثبت نام آزمون سراسری سال 1392 دانشگاه های دولتی ، پیام نور، موسسات آموزش عالی غیر دولتی و رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی حدود 975 هزار نفر ثبت نام کرده بودند.

وی گفت : با احتساب ثبت نام کنندگان مرحله دوم ، مجموع ثبت نام کنندگان آزمون سراسری سال 1392 یک میلیون و 85 هزار و 100 نفر می باشد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ثبت نام کنندگان آزمون سراسری سال 1391 را یک میلیون و 66 هزار نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد بدون متقاضیان رشته های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی بوده است که از امسال باید علاقه مندان به انتخاب کدرشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز در آزمون سراسری ثبت نام می کردند.

توکلی ادامه داد: فرصت ثبت نام مرحله دوم آزمون سراسری سال 1392 برای تعدادی از داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی بود که به علت نداشتن اطلاعات سوابق تحصیلی یا مغایرت این سوابق، موفق به ثبت نام در مرحله اول نشده بودند ، که می توانستند در فرصت دومین مرحله، به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

آزمون سراسری سال 1392 در نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه، ششم و هفتم تیر ماه و صبح شنبه هشتم تیر ماه در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

نتیجه اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و در هفته دوم مرداد سال 92 بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.


کنکور کنکور92 ثبت نام کنکور آزمون کنکور سراسری
اخبار روزنامه ها