نارضایتی کمیسیون آموزش مجلس از 2 وزیر کنکوری و طرح سنجش بی‌نتیجه ماند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   20 اسفند 1391-10 March 2013بازدید 1321


نارضایتی کمیسیون آموزش مجلس از 2 وزیر کنکوری و طرح سنجش بی‌نتیجه ماندعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو به دلیل عدم حضور وزرای علوم، آموزش و پرورش و سرپرست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی روز گذشته به نتیجه نرسید.


پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر جواد هروی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها که قرار بود روز گذشته با حضور وزاری علوم، آموزش و پرورش و سرپرست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شود، گفت: روز گذشته طرح مذکور بررسی شد اما به دلیل عدم حضور وزرا و اینکه از حضور در جلسه سرباز زده بودند به نتیجه نرسید.

وی ادامه داد:  مقررشد که این طرح در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با وجود حضور و یا عدم حضور وزرا بررسی شده و بعد از تصویب به صحن علنی ارجاع داده شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره علت عدم حضور وزرا در جلسه روز گذشته گفت: وزرا دلایل مختلفی را برای عدم حضور در جلسه عنوان کرده بودند که این مساله با اصول قانونی منافات دارد زیرا زمانی که نمایندگان مجلس از وزرا درخواست می کنند که در وقت مقرر در جلسه حاضر شوند باید حضور داشته باشند.

وی بابیان اینکه قرار شد طرح سنجش و پذیرش دانشجو در روزهای آینده بررسی شود، تصریح کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نسبت به عدم حضور وزرا اظهار نارضایتی کرد و به وزارتخانه های مذکور این مساله را اعلام کردیم که اگر این گونه باشد و این روند ادامه یابد عملا تعامل کمیسیون و وزارت خانه ها شکل ناخوشایند به خود می گیرد، باید وزرا در جلسات حاضر شوند تا در اسرع وقت طرح بررسی و به نتیجه دلخواه برسد.

وی ادامه داد: اگر این روند ادامه یابد و وزرا حاضر نشوند خود کمیسیون به صورت مستقل در این زمینه تصمیم خواهد گرفت.
کنکور کنکور سنجش کنکور طرح سنجش
اخبار روزنامه ها