سهمیه کنکور 5 ساله برای مناطق زلزله‌زده و راه‌اندازی مراکز جدید غیرانتفاعی در تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   08 اردیبهشت 1392-28 April 2013بازدید 956
سهمیه کنکور 5 ساله برای مناطق زلزله‌زده و راه‌اندازی مراکز جدید غیرانتفاعی در تهران

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به تراکم جمعیت تهران، شرایط برای ایجاد مراکز غیرانتفاعی در پایتخت وجود دارد و براساس ظرفیت‌های مورد نیاز نحوه ایجاد این مراکز بررسی می‌شود.
خبرگزاری فارس: سهمیه کنکور 5 ساله برای مناطق زلزله‌زده/راه‌اندازی مراکز جدید غیرانتفاعی در تهران

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ارائه تسهیلات آموزشی برای افراد ساکن در مناطق زلزله زده گفت:  شورای عالی انقلاب فرهنگی پیش بینی کرده است تا امکانات بیشتری را برای کنکوری‌ها در مناطق زلزله زده فراهم کند.

وی افزود: در حال حاضر نیز برای افراد مناطق زلزله زده تا 5 سال سهمیه کنکور در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی مراکز غیرانتفاعی در تهران گفت: با توجه به تراکم جمعیت تهران، شرایط برای ایجاد مراکز غیرانتفاعی در پایتخت وجود دارد و براساس ظرفیت‌های مورد نیاز نحوه ایجاد این مراکز بررسی می‌شود، برای راه اندازی مراکز غیر انتفاعی در این شهر اولویت براساس رشته است.

مخبر دزفولی افزود: سازمان‌هایی که قصد راه اندازی مراکز غیرانتفاعی را دارند برای راه اندازی مراکز غیر انتفاعی باید به وزارت علوم تقاضا دهند تا پس از بررسی صلاحیت از سوی وزارت علوم، تقاضای آنها برای بررسی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شود.

وی همچنین در رابطه با اسلامی کردن دانشگاه‌ها گفت: این روند همچنان ادامه می‌یابد و با پایان یافتن دولت دهم خاتمه می‌یابد.


کنکور سهمیه کنکور کنکور92
اخبار روزنامه ها