داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد حق انتخاب تنها 20 کد رشته محل را دارند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   09 تیر 1392-30 June 2013بازدید 1177داوطلبان کنکور دانشگاه آزاد حق انتخاب تنها 20 کد رشته محل را دارند
به گفته یک مقام مسئول سازمان سنجش، بر اساس اعلام مرکز آزمون دانشگاه آزاد، داوطلبان پذیرفته شده در مرحله انتخاب رشته تنها حق انتخاب 20 کد رشته محل را دارند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  مهر، بر اساس هماهنگیهای به عمل آمده میان سازمان سنجش و مرکز آزمون دانشگاه آزاد، پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان در مرحله نخست آزمون های پنجگانه سراسری 92، مرکز آزمون دانشگاه آزاد فرایند انتخاب رشته، گزینش داوطلبان و اعلام پذیرفته شدگان نهایی را طبق روال گذشته انجام می دهد.

همچنین طبق اعلام ابراهیم خدایی - رئیس سازمان سنجش، داوطلبانی که در آزمون سراسری غایب بوده یا اصلاً برای شرکت در این آزمون ثبت نام نکرده اند، می توانند اواسط مردادماه و پیش از آغاز فرایند انتخاب رشته سایر داوطلبان حاضر در کنکور، با انجام ثبت نام در فرایند بدون آزمون شرکت و انتخاب رشته کنند.

به گزارش مهر، فرایند انتخاب رشته طی روزهای 17 تا 22 مردادماه توسط مرکز آزمون دانشگاه آزاد و سازمان سنجش صورت می گیرد.

پذیرفته شدگان در مرحله نخست آزمون سراسری سازمان سنجش می توانند در زمانهای اعلام شده نسبت به انتخاب 100 کد رشته محل اقدام کنند، این در حالیست که حسین توکلی - مشاور عالی سازمان سنجش به نقل از معاون اجرایی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اعلام کرد که متقاضیان پذیرفته شده برای دانشگاه آزاد تنها حق انتخاب 20 کد رشته محل را بر اساس اولویت علاقه دارند.

توکلی همچنین زمان اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی را 21 شهریور اعلام کرد، مرکز آزمون دانشگاه آزاد هنوز در این باره زمانی را اعلام نکرده است.


کنکور برگزاری کنکور کنکور92 نحوه برگزاری کنکور92 انتخاب رشته و کد محل دانشگاه آزاد
اخبار روزنامه ها