پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   09 تیر 1392 - 30 June 2013


صفر تا ۱۰۰ کنکور ۹۲ و  آغاز قرائت پاسخنامه‌ها

کنکور ۹۲ با تمام استرس‌هایش بالاخره در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ششم، هفتم و هشتم تیرماه در پنج گروه آزمایشی با رقابت یک میلیون و ۸۳ هزار و ۵۷۱ داوطلب برگزار شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1392 و داوطلبان علاقمند به شرکت در گزینش کد رشته محل‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در دو مرحله انجام شد و داوطلبان 5 گروه آزمایشی بعد از ماه‌ها تلاش، در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، نتیجه تلاش خود را در کنکور 92 سنجیدند.

مقایسه آماری

در آزمون سال جاری مثل سال گذشته به هر یک از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان‌های خارجی اجازه داده شده بود تا در صورتیکه علاقمند به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز باشند، علاقمندی خود را در تقاضانامه ثبت کنند.

تعداد 31 هزار و 595 نفر از داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان‌های خارجی برای شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز اعلام علاقه کرده بودند. بنابراین با توجه به تعداد علاقمندان (یعنی 31 هزار و 595 نفر) و آمار داوطلبان واقعی گروه هنر( یعنی 15 هزار و 477 داوطلب)، برای تعداد 47.72 داوطلب در گروه آزمایشی هنر، کارت شرکت در آزمون صادر شد و آزمون در گروه آزمایشی هنر با این تعداد (47.72 داوطلب) برگزار شد.

آغاز قرائت پاسخنامه‌ها

با پایان آزمون سراسری سال 92 در ظهر شنبه،کار قرائت پاسخنامه‌ها به صورت قرنطینه و توسط دستگاه‌های علامت خوان آغاز شده است.

کلید سوالات، یکشنبه منتشر می‌شود

کلید تصحیح سوالات آزمون عمومی و اختصاصی تمام گروه‌های آزمایشی پنجگانه  از بعد از ظهر فردا 9 تیرماه بر روی سایت سازمان قرار داده می‌شود.

فهرست رشته‌های دارای شرایط خاص

فهرست رشته‌های دارای شرایط خاص و شرایط و ضوابط هر رشته به طور جداگانه بر روی سایت سازمان قرارداده شده  و در هفته نامه پیک سنجش 3 تیرماه نیز درج شده است.

داوطلبان علاقمند به این گونه رشته‌ها ضرورت دارد با مطالعه دقیق اطلاعیه مذکور و در صورت واجد شرایط بودن و علاقمند بودن بر اساس ضوابط مربوط حداکثر تا 15 تیرماه نسبت به انتخاب رشته محل‌های گروه آزمایشی مربوط اقدام و در فرم مربوط مشخص کنند.

ثبت علاقه‌‌مندی موسسات غیرانتفاعی و پیام نور

داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام، موفق به اعلام علاقمندی برای شرکت در گزینش موسسات غیرانتفاعی و مراکز آموزشی دانشگاه پیام نور نشده‌اند، می‌توانند با پرداخت مبلغ 000/58 ریال منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش در قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به علامتگذاری بند فوق تا 10 تیرماه اقدام کنند.

کارنامه‌ کنکور 12 مرداد روی سایت سازمان سنجش

پس از برگزاری آزمون سراسری سال 1392، قرائت پاسخنامه‌ها و تصحیح آنها، محاسبه نمرات خام، نمرات تراز شده و نمرات کل نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 1392 به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه مذکور در روز شنبه 12 مردادماه 1392 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می‌شود.

انتشار کارنامه رتبه‌های کمتر از 75 هزار کشوری

یک هفته بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون، پاسخنامه داوطلبان آزمون سراسری سال 1392 با رتبه کشوری کمتر از 75 هزار در هر یک از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و همچنین رتبه کشوری کمتر از 10 هزار در گروه‌های آزمایشی هنر و زبانهای خارجی برای اطلاع این دسته از داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده خواهد شد.

شرایط جذب دانشجوی دانشگاه آزاد

با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرش دانشجو در کد رشته‌محل‌های تحصیلی با آزمون آن دانشگاه بر اساس نتایج آزمون سراسری سال 1392 به طور جداگانه اقدام می‌کند، لذا پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1392، داوطلبان علاقمند به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مراکز و واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی ضرورت دارد پس از دریافت کارنامه نتیجه اولیه آزمون خود از سایت سازمان، برای انتخاب رشته دانشگاه‌ آزاد اسلامی به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

 13 درصد داوطلبان کارت کنکور نگرفتند

87 درصد داوطلبان آزمون سراسری سال 92 در پنج گروه آزمایشی، تا آخرین مهلت تعیین شده برای دریافت کارت‌های شرکت در آزمون برای دریافت پرینت کارت‌ خود اقدام کردند.

بنابراین از مجموع یک میلیون و 83 هزار و 571 داوطلب ثبت‌نام کننده در کنکور امسال 943 هزار و 160 نفر از داوطلبان، کارت‌های شرکت در آزمون خود را دریافت کردند.

پذیرش بدون آزمون

براساس مصوبه کارگروه ماده 4 قانون پذیرش دانشجو، حدود 10 هزار کد رشته‌محل از کد رشته‌محل‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی بدون برگزاری آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می‌شوند. تاریخ و نحوه ثبت‌نام از متقاضیان ذیربط طی اطلاعیه‌ای در اواسط مرداد‌ماه 1392 اعلام خواهد شد.

در کنکور 92 غایبان هم شانس دارند

داوطلبانی که در کنکور امسال ثبت‌نام کرده‌ و در جلسه آزمون شرکت نکرده‌اند یا پس از اعلام نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته نشده‌اند و همچنین داوطلبانی که اصلا در کنکور ثبت‌نام نکرده‌اند می‌توانند بر اساس ضوابط پذیرش در رشته محل‌های بدون آزمون زمان انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

تسهیلات سازمان سنجش برای انتخاب رشته

به گزارش فارس، سه بسته راهنمای انتخاب رشته برای داوطلبان پیش‌بینی شده که یکی راهنمای آنلاین است که در زمان انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد دیگری ویژه‌نامه انتخاب رشته چاپی است و در نهایت کتابی هم برای راهنمایی بیشتر متقاضیان برای انتخاب رشته منتشر خواهد شد.

اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی 21 شهریور

بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های متمرکز آزمون سراسری سال 1392 در روز پنجشنبه 21 شهریورماه 1392 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

شانس قبولی 63 درصدی کنکوری‌ها

از تعداد کل داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون سراسری امسال، 63 درصد شانس قبولی در کل دانشگاه‌ها را دارند که در نگاه جزئی شانس قبولی در گروه ریاضی و فنی 87 درصد، گروه علوم تجربی 31 درصد، گروه علوم انسانی 81 درصد، گروه هنر 43 درصد و زبان‌های خارجی 32 درصد است. گفتنی است پذیرش دانشجو در سال جاری 15 درصد افزایش داشته است.

تگ ها کنکور کنکور92 برگزاری کنکور92 همه چیز راجع به کنکور

پر بازدیدترین کنکور

اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت