اعلام جزييات تسهيلات سازمان سنجش برای كمك به انتخاب رشته داوطلبان كنكور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   02 امرداد 1392-24 July 2013بازدید 628
اعلام جزييات تسهيلات سازمان سنجش برای كمك به انتخاب رشته داوطلبان كنكور

تهران - مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور تاريخ و نحوه ارائه تسهيلات اين سازمان به منظور راهنمايي و كمك به انتخاب رشته داوطلبان آزمون سراسري سال ۱۳۹۲ را تشريح كرد.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از «حسين توكلي» روز سه شنبه به خبرنگار فرهنگي ايرنا گفت: براساس برنامه زماني پيش بيني شده، انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري سال ۱۳۹۲ از روز پنج شنبه، ۱۷ مردادماه آغاز مي شود و در روز سه شنبه، ۲۲ مردادماه پايان مي پذيرد.
وي افزود: سازمان سنجش براي انتخاب رشته هاي تحصيلي داوطلبان آزمون سراسري سال ۹۲ تسهيلاتي را فراهم كرده و از هم اكنون به داوطلبان توصيه مي شود قبل از انتخاب رشته از اين تسهيلات كه در سه قالب مختلف شامل نرم افزار، ويژه نامه و كتاب تهيه شده است استفاده كنند.
وي درمورد اين امكانات توضيح داد: ويژه نامه انتخاب رشته سال ۱۳۹۲ با تمركز بر نيازهاي داوطلبان، والدين و مشاوران مدارس تهيه شده و اطلاعات مفيدي در اختيار آنها قرار مي دهد همراه با نشريه پيك سنجش روز دوشنبه، هفتم مردادماه ۹۲ توزيع خواهد شد.
توكلي ادامه داد: به منظور كمك بيشتر به داوطلبان آزمون سراسري سال ۹۲، ويرايش پنجم كتاب «انتخاب رشته، انتخاب آينده» نيز از روز دوشنبه، هفتم مردادماه ۹۲ منتشر خواهد شد و دربردارنده اطلاعات مناسبي درخصوص انتخاب رشته و مسائل مرتبط با آن است.
سخنگوي سازمان سنجش توضيح داد: در ويرايش جديد، كتاب انتخاب رشته؛ انتخاب آينده به پنج فصل كاهش يافته و نكات مورد نياز داوطلبان به طور مشخص تر مطرح شده است.
وي تصريح كرد كه داوطلبان مي توانند از روز دوشنبه، هفتم مردادماه به مراكز مشخص شده در اطلاعيه سازمان سنجش كه هم اكنون بر روي سايت اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org قرار گرفته است مراجعه و نسبت به تهيه اين كتاب اقدام كنند.
توكلي خاطرنشان كرد: نرم افزار راهنماي انتخاب رشته يكي از تسهيلات سازمان سنجش براي كمك به انتخاب رشته داوطلبان است و اين امكان را به داوطلب مي دهد كه بر حسب مورد، با توجه به وضعيت علمي و نمره خود كه در آزمون سراسري سال ۱۳۹۲ كسب كرده است خود را با داوطلب مشابه در آزمون سراسري سال ۹۱ مقايسه و امكان قبولي خود را مشاهده كند.
وي افزود: ين نرم افزار پس از اعلام نتايج اوليه آزمون سراسري سال ۹۲ و قبل از شروع انتخاب رشته هاي تحصيلي از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.
نتايج اوليه آزمون سراسري سال ۱۳۹۲ در قالب كارنامه تنظيم شده و از روز ۱۲ مردادماه از طريق سايت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.


جزييات تسهيلات سازمان سنجش به داوطلبان کنکور دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور جزئیات دفترچه انتخاب رشته کنکور
اخبار روزنامه ها