تمام داوطلبان حاضر در جلسه کنکور مجاز به انتخاب رشته شده اند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   09 امرداد 1392-31 July 2013بازدید 737تمام داوطلبان حاضر در جلسه کنکور مجاز به انتخاب رشته شده اند

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام مجاز به انتخاب رشته شدن تمام حاضرین در کنکور ۹۲،گفت: نتایج اولیه این آزمون فردا پنجشنبه ۱۰ مردادماه اعلام می‌شود.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس ابراهیم خدایی معاون وزیر و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نشست خبری صبح امروز گفت: از تعداد یک میلیون و 83 هزار نفر ثبت‌نام‌ کننده برای شرکت در کنکور 92، 924 هزار نفر در این آزمون حاضر و حدود 68/14 درصد غایب بودند.

وی افزود: همه داوطلبانی که در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند مجاز به انتخاب رشته شدند و میزان ظرفیت‌ها نیز افزایش پیدا کرده است.

خدایی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت 712 هزار و 167 نفری دانشگاه‌ها می‌توانیم به این نتیجه برسیم که 73 درصد داوطلبان حاضر در جلسات آزمون می‌توانند وارد دانشگاه شوند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تفاوت ظرفیت‌ها در گروه‌های آزمایشی مختلف، تاکید کرد: در گروه ریاضی و فنی بالای صد در صد ظرفیت ورود به دانشگاه موجود است و از 247 هزار شرکت‌کننده در گروه علوم انسانی 245 هزار نفر ظرفیت وجود دارد که این تعداد معادل بیش از 99 درصد می‌شود.

وی افزود: با این حال بیشترین رقابت در گروه علوم تجربی است که از 437 هزار نفر 168 هزار نفر مجوز ورود به دانشگاه‌ها را دریافت می‌کنند که این تعداد چیزی معادل 38 درصد است.

خدایی همچنین میزان ظرفیت‌ها در گروه هنر را 62 درصد و ظرفیت پذیرش دانشجو در گروه زبان‌های خارجی را 41 درصد اعلام کرد.

به گفته وی، نتایج اولیه کنکور 92 فردا پنج‌شنبه 10 مردادماه در ساعت 10 صبح اعلام کرد.


آمار مجازشدگان به انتخاب رشته کنکور92 آمار مجاز شدگان انتخاب رشته کنکور اعلام نتایج کنکور92 اعلام نتایج کنکور زمان اعلام نتایج کنکور
اخبار روزنامه ها