توزیع دفترچه‌های انتخاب رشته در باجه‌های پستی آغاز شد و مبلغ قابل پرداخت 1000 تومان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   16 امرداد 1392-07 August 2013بازدید 572توزیع دفترچه‌های انتخاب رشته در باجه‌های پستی آغاز شد و  مبلغ قابل پرداخت 1000 تومان

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز فرایند توزیع دفترچه های انتخاب رشته آزمون سراسری 92 در باجه های پستی خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: به تازگی سوء استفاده هایی توسط برخی موسسات به منظور توزیع دفترچه های راهنمای انتخاب رشته آغاز شده و ادعا می کنند این دفترچه ها را که از سامانه سنجش دریافت و تکثیر می کنند، در ازای دریافت مبالغ 20 تا 30 هزار تومان در اختیار داوطلبان قرار می دهند.

وی تاکید کرد: این در حالیست که توزیع چاپی دفترچه های کنکور از صبح امروز چهارشنبه 16 مرداد منحصراً در باجه های پستی آغاز شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش درباره شیوه توزیع این دفترچه ها و مبلغی که داوطلبان باید پرداخت کنند، اظهار داشت: به منظور فراهم شدن تسهیلات بیشتر دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی چاپ و تکثیر و با هماهنگیهای به عمل آمده با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و بخشنامه های صادره، از صبح امروز دفترچه های مذکور از طریق باجه های پستی سراسر کشور توزیع و در اختیار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار می گیرد.

توکلی خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی چاپ شده شامل سه دفترچه است، یک دفترچه برای انتخاب رشته گروه ریاضی و فنی همچنین هنر و زبانهای خارجی به رنگ مشکی، یک دفترچه برای انتخاب رشته گروه علوم تجربی همچنین هنر و زبانهای خارجی به رنگ آبی و یک دفترچه برای انتخاب رشته گروه علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجی به رنگ سبز در اختیار داوطلبان در ازای پرداخت مبلغ یک هزار تومان قرار داده می شود که این مبلغ بر اساس مقررات اعلام شده از سوی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران به عنوان کارمزد توزیع این دفترچه ها دریافت خواهد شد.

این مقام مسئول سازمان سنجش، تاکید کرد: داوطلبان تنها مجاز هستند مبلغ اعلام شده را پرداخت کنند و هیچ مبلغی بابت دریافت دفترچه از آنان دریافت نمی شود.

فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری از فردا پنجشنبه 17 مرداد در سامانه سازمان سنجش آغاز می شود و تا 22 مرداد ادامه دارد.توزیع دفترچه‌های انتخاب رشته زمان توزیع دفترچه‌های انتخاب رشته زمان توزیع دفترچه های انتخاب رشته
اخبار روزنامه ها