بررسی رشته های انتخابی داوطلبان كنكور دانشگاه آزاد به طور همزمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   16 امرداد 1392-07 August 2013بازدید 1168بررسی رشته های انتخابی داوطلبان كنكور دانشگاه آزاد به طور همزمان

تهران - رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي گفت: رشته هاي انتخابي هر داوطلب دانشگاه آزاد به طور همزمان مورد بررسي و ارزشيابي قرار مي گيرد و لذا براي انتخاب رشته امسال، رشته هاي ستاره دار وجود ندارد.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ايرنا، «ناصر اقبالي» اظهار داشت: هر داوطلب در انتخاب رشته با آزمون دانشگاه آزاد اسلامي امسال مي تواند بر اساس علاقه ۲۰ رشته - محل را از يك مجموعه امتحاني انتخاب و در سايت مركز آزمون ثبت كند.
اقبالي درمورد نحوه گزينش در رشته هاي با آزمون دانشگاه آزاد توضيح داد: نحوه گزينش علمي داوطلبان صرفاً براساس نمره كل در زير گروه متناسب با رشته انتخابي سنجيده مي شود و انتخاب اول مزيت رقابتي براي داوطلبان ايجاد نخواهد كرد.
وي تاكيد كرد: داوطلبان فقط يكبار امكان انتخاب رشته در هر گروه آزمايشي و هر نظام آموزشي را دارند و چنانچه اين قاعده در هنگام ثبت نام مورد توجه قرار نگيرد، امكان ويرايش و انتخاب رشته مجدد وجود نخواهد داشت.
مشاور رياست دانشگاه آزاد ادامه گفت: داوطلباني كه با توجه به ضوابط اعلام شده امكان برخورداري از شرايط سهميه بسيج فعال و همسر و فرزند جانباز ۲۵ تا ۴۹ درصد را دارند بايد در فرم انتخاب رشته نوع سهميه خود را لحاظ كنند و ديگر سهميه هاي رزمندگان و ايثارگران مطابق آنچه در كارنامه سازمان سنجش ثبت شده است ملاك عمل قرار خواهد گرفت.
داوطلبان مي توانند در صورت مواجه شدن با هر سؤال يا ابهامي به پايگاه اينترنتي www.azmoon.org و www.pubr-azmoon.com مراجعه كنند و در قسمت پرسش و پاسخ سؤال خود را مطرح كنند و يا به نشاني الكترونيكي porsesh@azmoon.net ايميل خود را ارسال كنند تا كارشناسان مركز در اسرع وقت به آنها پاسخ گويند.


بررسی رشته های انتخابی داوطلبان كنكور رشته های انتخابی داوطلبان کنکور
اخبار روزنامه ها