آخرین مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در کنکور 93

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   08 آذر 1392-29 November 2013بازدید 1418
 آخرین مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در کنکور 93

رییس سازمان سنجش آموزش کشور چهار مصوبه اصلی جلسه عصر چهارشنبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو را تشریح کرد.

ˈبه گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: ابراهیم خدایی ˈ چهارشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهارکرد: در جلسه امروز شورای سنجش و پذیرش دانشجو تاثیر قطعی و مستقیم سوابق تحصیلی به میزان 25 درصد برای آزمون سراسری سال 93 به تصویب رسید.

در آزمون سال 92 تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی داوطلبان تنها درصورت مثبت بودن آن در قبولی آنها اعمال شد اما با مصوبه امروز ، سوابق تحصیلی داوطلبان به صورت مثبت یا منفی در قبولی آنان لحاظ خواهد شد.


*** اختصاص 70 درصد ظرفیت

معاون وزیر علوم اختصاص 70 درصد ظرفیت کل پذیرش آموزش عالی با استفاده از سوابق تحصیلی ( بدون کنکور ) را از دیگر مصوبات جلسه امروز شورای سنجش و پذیرش دانشجو اعلام کرد.

خدایی گفت: به این ترتیب در کنکور سال آینده 70 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه ها با بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان و بدون برگزاری آزمون خواهد بود و برگزاری کنکور برای پذیرش دانشجو در 30 درصد ظرفیت باقی مانده انجام خواهد شد.

وی درخصوص تعیین تکلیف برگزاری آزمون مستقل یا جداگانه دانشگاه آزاد و سازمان سنجش نیز خاطرنشان کرد: اعضای شورا به صورت اصولی موافقت کردند که تعدد آزمون ها را داشته باشیم ولی باتوجه به اینکه در قانون ، بحث سنجش بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور گذاشته شده است اگر هم بنا بر تعدد آزمون ها باشد ، آزمون ها را سازمان سنجش برگزار خواهد کرد.

وی افزود: کارگروهی در این رابطه تعیین شد تا نمایندگانی از اعضای سنجش و پذیرش موضوع تعداد آزمون ها و این که شروع آنها از چه سالی باشد، بررسی کرده و نتیجه را جهت تصویب به شورای معرفی کند.

** * کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

رییس سازمان سنجش کشور تصریح کرد: که دانشگاه آزاد اسلامی برای سال 93 کنکور جداگانه ای نخواهد داشت و آزمون مشترک برای این دانشگاه و دیگر مراکز دانشگاهی از سوی سازمان سنجش برگزار خواهد شد.

خدایی به تهیه آیین نامه اجرایی سنجش و پذیرش دانشجو در جلسه امروز شورا اشاره کرد و گفت: پیش از این قانون سنجش و پذیرش دانشجو تهیه شده بود اما آیین نامه اجرایی آن تهیه نشده بود که در جلسه امروز این آیین نامه تدوین شد و برای تصویب نهایی به دولت ارسال خواهد شد.

جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو با حضور اعضا از جمله وزیران مربوطه،رییس سازمان سنجش کشور و رییس دانشگاه آزاد اسلامی در محل وزارت علوم تحقیقات و فناوری عصر چهارشنبه برگزار شد.

ثبت نام کنکور آزمون سال 93 از 16 آذرماه از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آغاز می شود.کنکور93 تغییرات کنکور93 تغییرات کنکور مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو
اخبار روزنامه ها