ثبت‌نام 835 هزار نفر در کنکور سراسری 93 و پایان مهلت ثبت نام

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   27 آذر 1392-18 December 2013بازدید 786ثبت‌نام 835 هزار نفر در کنکور سراسری 93 و پایان مهلت ثبت ناممهلت ثبت‌نام آزمون سراسری سال 93 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور در ساعت 24  سه‌شنبه 26 آذر پایان یافت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل ا ز:
دکتر توکلی مشاور عالی سازمان سنجش با اعلام این خبر به خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت:‌ ثبت نام برای شرکت در آزمون سراسری سال 93 به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که از شنبه 16 آذر آغاز شده بود، دیروز در ساعت 24 به پایان می‌رسد.

وی اظهار کرد: همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در رشته‌های مذکور بر اساس آزمون صورت می‌پذیرد دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و دانشگاه فرهنگیان نیز باید از طریق سایت اینترنتی سنجش اقدام به ثبت‌نام کنند.

توکلی با اعلام ثبت‌نام 835 هزار و 199 نفر در کنکور 93 تا صبح امروز به آن دسته از داوطلبانی که تاکنون نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نکرده اند نیز توصیه کرد که در فرصت باقیمانده پس از پرداخت وجه ثبت نام و دریافت اطلاعات کارت اعتباری، تقاضانامه اینترنتی ثبت نام خود را تکمیل کنند.

به گفته وی، پس از تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام به هر داوطلب یک شماره پرونده هفت‌رقمی و یک کد پیگیری 16 رقمی توسط سیستم ارائه می‌شود که دریافت این کد به منزله آن است که ثبت نام متقاضی انجام شده است.

توکلی با اشاره به تعیین مهلت مجدد برای کنترل و اصلاح اطلاعات و مشخصات تقاضانامه کنکور‌ی‌ها ، گفت: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 93 ثبت نام کرده‌اند و دارای شماره پرونده و کدپیگیری 16 رقمی هستند، از روز شنبه سوم اسفند ماه به مدت سه روز می‌توانند از طریق سایت سازمان نسبت به کنترل و اصلاح مشخصات خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش بار دیگر همچنین درباره آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود را در سال 84 و یا بعد از آن دریافت کرده‌اند و در صفحه کد سوابق تحصیلی در پایگاه اینترنتی وزارت آموزش و پرورش در قسمت مربوط به سوابق تحصیلی نکرده‌اند و یا تعدادی از مشخصات مورد تایید آنها نبوده است، نیز گفت: این داوطلبان لازم است با مراجعه به همان آدرس اینترنتی، نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند تا پس از بررسی درخواست آنها در صورت تایید توسط آموزش و پرورش، به سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات تایید شده، ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این دسته از داوطلبان می‌توانند از روز شنبه (سوم اسفند ماه 92) تا ششم اسفندماه به سایت سنجش مراجعه کنند، اظهار کرد: این داوطلبان می‌توانند با ارائه اطلاعات، نسبت به ثبت‌نام در آزمون سال 93 اقدام کنند.ثبت نام کنکور ثبت نام در کنکور کنکور کنکور93 ثبت نام کنکور93 آمار ثبت نام کنکور93 مهلت ثبت نام کنکور مهلت ثبت نام در کنکور ثبت نام کنکور سراسری
اخبار روزنامه ها