پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد رشته «اکوتوريسم» در دانشگاه هرمزگان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   21 اردیبهشت 1390-11 May 2011بازدید 4258


رييس دانشگاه هرمزگان از راه‌اندازي مقطع کارشناسي ارشد رشته اکوتوريسم (طبيعت گردي) در دانشگاه، براي نخستين بار در کشور خبر داد و گفت: پذيرش دانشجو در اين رشته از مهرماه سال جاري آغاز مي‌شود.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه خليج فارس، احمد نوحه گر در نشست خبري با موضوع "بررسي توسعه فعاليت‌هاي آموزشي" دانشگاه، به مزيت‌هاي گسترده طبيعت گردي در هرمزگان اشاره و اظهارکرد: برنامه ريزي براي راه‌اندازي رشته اکوتوريسم بر اساس پتانسيل‌هاي استان هرمزگان تعريف شده است.
وي در ادامه با تاکيد بر اينکه دانشگاه‌ها ملزم به رعايت سند توسعه آموزش عالي استان هستند، افزود: به دليل گستردگي سواحل خليج فارس و بر اساس نيازهاي استان هرمزگان مجوز راه‌اندازي رشته "برنامه ريزي و سياست گذاري مطالعات منطقه‌اي" نيز گرفته شده است که از مهرماه سال جاري در اين رشته نيز پذيرش دانشجو خواهيم داشت.
رييس دانشگاه هرمزگان اضافه کرد: براي راه‌اندازي اين رشته فقط 2دانشگاه مجوز راه اندازي آن را گرفته‌اند که دانشگاه هرمزگان يکي از اين دو دانشگاه است.
به گفته نوحه گر، در مورد مزيت‌هاي سواحل و دريا در رشته‌هاي "علوم دريايي و اقيانوسي" با گرايش "زيست دريا"، "سنجش از راه دور و سيستم اطلاعات جغرافيايي" ،"مخاطرات محيطي" و همچنين رشته "مهندسي منابع طبيعي" با گرايش "بيابان زدايي" نيز در مقطع کارشناسي ارشد براي مهرماه 90 دانشجو پذيرش خواهد شد.
وي ادامه داد: تعدادي رشته دکترا براي اولين بار در اين دانشگاه داير خواهد شد كه رشته دکتراي شيلات گرايش بوم شناسي و تکثير و پرورش آبزيان و علوم مهندسي آبخيزداري از رشته‌هايي است که از مهرماه امسال دانشجو پذيرش مي شود.
رييس دانشگاه هرمزگان در مورد راه‌اندازي رشته‌هاي کارشناسي در دانشگاه گفت: رشته‌هاي شيمي محض و کاربردي، علوم کامپيوتر، صنايع دستي، مهندسي کشاورزي با گرايش زراعت و آب نيز امسال به مجموع رشته‌هاي کارشناسي افزوده مي‌شود.
نوحه‌گر در ادامه مجموع رشته‌هاي دکترا در اين دانشگاه را شامل 4رشته عنوان و خاطرنشان کرد: درمقطع کارشناسي ارشد هم اکنون 22 رشته موجود است که با افزايش 17 رشته، در مجموع رشته‌هاي کارشناسي ارشد به 39 رشته افزايش مي يابد.
وي همچنين تصريح کرد: با افزايش رشته‌هاي جديد مقطع کارشناسي ارشد، امسال250 دانشجوي کارشناسي ارشد به مجموع دانشجويان اين دانشگاه افزوده خواهد شد.
رييس دانشگاه هرمزگان در مورد پذيرش دانشجو در مقطع دکترا نيز گفت: حداکثر دانشجوياني که در اين مقطع جذب مي شوند شامل 30 نفر خواهند بود.
وي در خصوص ارتقاي هيات علمي دانشگاه نيز خاطرنشان کرد: اين دانشگاه در حدود دو سال اخير توانسته است تعداد استادياران خود را به 3 دانشيار ارتقاء دهد که در مجموع اين تعداد تا پايان سال90 به 7 نفر مي رسد.
نوحه‌گر در پايان يادآورشد: هم اکنون 211 عضو هيات علمي در دانشگاه هرمزگان مشغول به تدريس و فعاليت‌هاي پژوهشي هستند.


پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد رشته «اکوتوريسم» در دانشگاه هرمزگان

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

اخبار روزنامه ها