5 خرداد؛ آغاز انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   05 خرداد 1390-26 May 2011بازدید 1683


مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، گفت: انتخاب رشته اینترنتی مجازین آزمون کارشناسی ارشد از فردا، 5 خرداد آغاز می‌شود.

 

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه‌ فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی به همراه دفترچه راهنمای انتخاب رشته، فقط از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org در اختیار آن دسته از داوطلبانی که بر اساس نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته شدند، قرار داده می‌شود، اظهار کرد: داوطلبان باید با مطالعه دقیق دفترچه‌های راهنمای آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد علاقه از دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، مراکز پیام نور، رشته‌های مجازی، دوره‌های بین‌الملل و همچنین رشته‌های دارای شرایط خاص و یا بورسیه حداکثر تا 100 کد رشته محل را به ترتیب علاقمندی در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج کنند.

وی افزود: هر داوطلب باید فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را از طریق سایت سازمان از فردا، پنجشنبه 5 خرداد ماه تکمیل کند و در صورت انجام صحیح انتخاب رشته، کد رهگیری 15 رقمی که در حکم رسید است از طریق سایت در اختیار وی قرار می‌گیرد که نشانگر مراحل طی شده بوده و داوطلب باید آن را یادداشت و نگهداری کند.

وی با بیان اینکه چنانچه داوطلبان به هر دلیلی موفق به دریافت کد رهگیری 15 رقمی نشده باشند انتخاب رشته آنان در سایت سازمان ثبت نخواهد شد، خاطرنشان کرد: بر این اساس فرایند انتخاب رشته برای این دسته از داوطلبان انجام نشده است.

توکلی با تاکید بر اینکه تغییر رشته، تغییر گرایش و انتقال دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد در حیطه وظایف سازمان سنجش آموزش کشور نبوده و هیچگونه اقدامی نیز از سوی این سازمان میسر نیست، خاطرنشان کرد: به داوطلبان تاکید می‌شود به هنگام انتخاب رشته خود دقت لازم داشته باشند.

وی به داوطلبان توصیه کرد: قبل از اقدام به انتخاب رشته‌های تحصیلی در اینترنت، کد رشته‌ محل‌های انتخابی خود را به ترتیب علاقه در فرم نمونه دفترچه درج و سپس به سایت سازمان مراجعه کنند تا در مدت زمان کوتاهتر نسبت به انتخاب رشته اقدام شود، چرا که برای داوطلبان در هنگام انتخاب رشته در اینترنت محدودیت زمانی وجود دارد.

مشاور عالی سازمان سنجش با تاکید براینکه کد محل‌های انتخابی مندرج در فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی پس از تکمیل و تایید نهایی به هیچ عنوان قابل تغییر و یا تعویض نیست، تصریح کرد: داوطلبان دقت کنند در ستون ملاحظات برخی رشته‌های تحصیلی، پذیرش با ضرایب رشته و یا گرایش دیگری عنوان شده است، بنابراین داوطلبانی که بر اساس نتیجه مندرج در کارنامه مجاز به انتخاب رشته یا گرایش درج شده در ستون ملاحظات شده‌اند می‌توانند اینگونه محل‌ها را نیز در صورت تمایل انتخاب کنند.

وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که در آزمون تحصیلات تکمیلی سال 1390 پذیرفته شده و دارای مدرک کارشناسی غیرمتناسب با رشته قبولی باشند، موظف به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی مربوط بوده و هزینه دروس پیش نیاز نیز توسط دانشجو پرداخت می‌شود.

توکلی با بیان اینکه مجازین آزمون کارشناسی ارشد می‌توانند از فردا تا نهم خرداد ماه انتخاب رشته اینترنتی انجام دهند، اظهار کرد: آن دسته از داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به انتخاب رشته نشوند به منزله انصراف از ادامه مراحل آزمون تلقی خواهند شد.

وی افزود: از آنجایی که گزینش علمی بر اساس نمره کل محاسبه شده برای هر یک از داوطلبان انجام می‌شود، بنابراین ترتیب تقدم یا تأخر کدهای محل تحصیل انتخابی توسط داوطلب هیچگونه تاثیر یا امتیازی در گزینش نهایی نخواهد داشت و فقط تقدم کد محل تحصیل نشانگر ترتیب علاقه داوطلب به تحصیل در محل مربوط است.


انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمامی دانشجویان ارشد و دکتری

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها