برگزاري مشترك دوره كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي دانشگاه خواجه نصيربا همكاري دانشگاه فرانسه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   09 خرداد 1390-30 May 2011بازدید 3087


دوره مشترك كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي با همكاري دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و دانشگاه پيكاردي ژول ورن فرانسه برگزار مي‌شود.
به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بدنبال فعاليتهاي علمي مشترك بين گروه مهندسي پزشكي دانشگاه صنعتي خواجه نصير و دانشكده پزشكي دانشگاه پيكاردي ژول ورن فرانسه از سال 1381، كه حاصل آن انجام چندين پروژه مشترك و نيز انجام چندين پايان نامه كارشناسي ارشد در رابطه با فعاليتهاي پژوهشي مشترك و انتشار چندين مقاله در مجلات معتبر علمي بين‌المللي بود، امكاني فراهم شد كه بتوان از امكانات دانشگاه مذكور در جهت ارتقاء سطح علمي و فني آموزش و پژوهش مهندسي پزشكي در دانشگاه صنعتي خواجه نصير و نيز از منابع و امكانات فني و مهندسي دانشگاه صنعتي خواجه نصير در جهت اجراي پروژه‌هاي پژوهشي مشترك بهره برد.
از اين رو، دو طرف توافقنامه‌اي به منظور ارائه مشترك دوره كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي را تنظيم كردند كه در سال 1388 به امضاي روساي دو دانشگاه رسيد و متعاقبا در سال 1389 توسط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مورد تصويب قرار گرفت.
اين دوره براي كليه دانشجوياني كه در مقطع كارشناسي در يكي از رشته‌هاي مهندسي برق و مهندسي پزشكي مدرك رسمي و معتبر داشته باشند و در آزمون سراسري كارشناسي ارشد سازمان سنجش آموزش كشور پذيرفته شوند برنامه‌ريزي شده است.
طول دوره به صورت طبيعي دو سال يا چهار نيمسال پيش‌بيني شده است و پذيرفته شدگان در طول دوره در دو نيمسال تحصيلي بخش عمده دروس كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي - بيوالكتريك را در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي خواهند گذراند.
پس از گذراندن بخش عمده دروس لازم، دانشجويان در انتهاي سال اول دوره تحصيلي خود به فرانسه اعزام خواهند شد و در آنجا در نيمسال سوم تعداد محدود واحدهاي درسي باقيمانده را گذرانده، سمينار كارشناسي ارشد خود را كه قبلا در ايران انتخاب كرده‌اند با راهنمايي مشترك اساتيد ايراني و فرانسوي به اتمام مي‌رسانند.
نيمسال چهارم نيز به انجام پروژه كارشناسي ارشد با نظارت مشترك اساتيد ايراني و فرانسوي اختصاص داشته و دانشجويان پس از شركت در امتحاني كه به صورت مفهومي از آموخته‌هاي دانشجو در طي اين دوره اخذ مي‌شود به ايران بازمي‌گردند.
پس از بازگشت دانشجو به ايران و دفاع از پايان نامه كه در فرانسه تحت نظارت اساتيد دو دانشگاه انجام داده است، مراتب قبولي دانشجو به دانشگاه پيكاردي فرانسه و تحصيلات تكميلي دانشگاه خواجه نصير اعلام و يك مدرك كارشناسي ارشد توسط دو دانشگاه به دانشجو اعلام مي‌شود.
علاقمندان مي‌توانند براي اطلاع دقيق از جزييات پذيرش دانشجو به اطلاعيه پذيرش اين دوره در سايت دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي به نشاني www.kntu.ac.ir مراجعه كنند.


دوره كارشناسي ارشد مهندسي پزشكي دانشگاه خواجه نصيربا همكاري دانشگاه فرانسه

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

اخبار روزنامه ها