تنها 10 درصد از داوطلبان كارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها پذيرفته مي‌شوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   19 خرداد 1390-09 June 2011بازدید 2678


تنها 10 درصد از داوطلبان كارشناسی ارشد در دانشگاه‌ها پذيرفته مي‌شوند

پرتال دانشگاهی کشور : رئيس دانشگاه آزاد با اشاره به 900 هزار داوطلب آزمون كارشناسيارشد، گفت: دانشگاه‌هاي كشور اعم از دولتي و آزاد ظرفيت پذيرش تنها 10 درصد از اين متقاضيان را دارند كه اين مساله موجب خروج ميلياردها دلار ارز از كشور مي‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، عبدالله جعفرعلي جاسبي رئيس دانشگاه آزاد در مراسم افتتاح پروژه‌هاي عمراني واحد سبزوار با بيان اين كه دانشگاه آزاد جايگاه ايران را در زمينه شاخص‌هاي آموزش عالي و نيروي‌انساني تحصيل‌كرده در جهان ارتقا بخشيده است، گفت: پيدايش و شكل‌گيري دانشگاه آزاد كار خدا بوده و اين دانشگاه اكنون با 400 واحد و مركز دانشگاهي در سراسر كشور و 5 واحد و مركز در خارج از كشور، يك ميليون و600 هزار دانشجو، 4 ميليون فارغ‌التحصيل، بيش از 20 ميليون متر مربع فضاي آموزشي، 30 هزار عضو هيأت علمي، بيش از 30 هزار پرسنل، 600 مدرسه سما، با بيش از 50 هزار دانش‌آموز، 50 مركز پژوهشي و تحقيقاتي و كتابخانه‌ها و سايت‌هاي تربيت‌بدني، مساجد، بيمارستان‌ها، درمانگاه‌ها و هزاران آزمايشگاه، كارگاه، مزرعه و ... امروز بزرگ‌ترين مجموعه آموزشي جهان است.

جاسبي در ادامه تصريح كرد: در سال‌هاي ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي كه دانشگاه‌ها به علت انقلاب فرهنگي تعطيل شده بود، بلندگوها و تريبون‌هاي مخالفان انقلاب، جمهوري اسلامي را ضدعلم و دشمن پيشرفت مي‌خواندند اما با گشايش دانشگاه‌ها و تأسيس دانشگاه آزاد امروز شاخص تعداد دانشجويان ايران به حد استاندارد كشورهاي پيشرفته رسيده است اما دستگاه‌هاي تبليغاتي بيگانه اين موفقيت عظيم را منعكس نمي‌كنند.

رئيس دانشگاه آزاد خاطرنشان كرد: دهه اول حيات دانشگاه آزاد به نام دهه تثبيت، دهه دوم به نام دهه توسعه، دهه سوم به نام دهه كيفيت و دهه چهارم اين دانشگاه دهه رقابت با ساير دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي معتبر دنياست.

وي در ادامه گفت: امروز از لحاظ فضاي عمراني و رفاهي دانشگاه‌هاي دولتي را پشت سر گذاشته‌ايم و سالانه حدود 7 هزار عضو هيأت علمي جذب دانشگاه آزاد مي‌شود و در زمينه توليد مقالات علمي، پژوهشي isi به رتبه اول كشور دست يافته‌ايم و براي فتح قله‌هاي علوم و تكنولوژي برنامه‌ريزي كرده‌ايم.

جاسبي بيان داشت: تاكنون شعبات واحد علوم و تحقيقات براي پاسخ‌گويي به نيازهاي تحصيلات تكميلي و جذب اعضاي هيأت در همه استان ها تأسيس شده و در صورتي كه سبزوار شرايط لازم را داشته باشد براي تأسيس واحد علوم و تحقيقات در هيأت موسس و هيأت امنا پيگيري خواهد شد.

وي دانشگاه آزاد را محصول عشق، اعتقاد، ايمان، همت، اراده، انگيزه و توكل به خدا دانست و گفت: با عقل محاسبه‌گر ايجاد بزرگ‌ترين دانشگاه جهان مقدور نبود و اين عظمت كار خداست و ما تنها افتخار خدمت‌گزاري در سنگر علم و دانش را داريم.

جاسبي همچنين با اشاره به مناسبت‌هاي تاريخي خردادماه تصريح كرد: 15 خرداد روز با شكوه و نقطه عطف پيروزي و مبدا تاريخ انقلاب اسلامي در كشور است.

وي در حاشيه اين مراسم در جمع خبرنگاران با تأكيد بر توسعه تحصيلات تكميلي در مقاطع كارشناسيارشد و دكتري، علت مهاجرت دانشجويان مقاطع كارشناسيارشد و دكتري به كشورهايي نظير هند، مالزي و آسياي ميانه را در ظرفيت پايين پذيرش دانشجو در داخل كشور دانست و خاطرنشان كرد: 900 هزار داوطلب آزمون كارشناسيارشد هستند كه دانشگاه‌هاي كشور اعم از دولتي و آزاد ظرفيت پذيرش 10 درصد از متقاضيان را دارا هستند كه اين مساله موجب خروج ميلياردها دلار ارز از كشور مي‌شود.


تنها 10 درصد داوطلبان كارشناسی ارشد دانشگاه‌ها پذيرفته مي‌شوند

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمامی دانشجویان ارشد و دکتری

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها