راه اندازي کارشناسی ارشد طراحی نور در دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   27 تیر 1390-18 July 2011بازدید 2322


خبرگزاري فارس: مديرعامل سازمان زيباسازي شهر تهران گفت: سازمان زيباسازي شهر تهران با همكاري دانشگاه تهران رشته طراحي نور را راه اندازي خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، سيد محمد جواد شوشتري اظهار داشت: جذب دوره نخست دانشجويان مرتبط با اين رشته در مقطع فوق ليسانس از بهمن سال 90 آغاز خواهد شده و استاداني از خارج از كشور در دوره نخست حضور خواهند داشت.

مديرعامل سازمان زيباسازي در اين باره گفت: راه اندازي اين رشته بر اساس ضرورت تربيت دانشجوياني با دانش طراحي نور در شهر صورت مي‌گيرد و ضرورت آن چند سالي است كه در سازمان زيباسازي شهرتهران احساس مي‌شود.

به گفته وي، اين رشته در مقطع فوق ليسانس راه اندازي شده و از آنجا كه ما در اين رشته استاد مرتبط نداريم براي آغاز كار استاداني از ديگر كشورها براي برگزاري كارگاه دعوت شده تا در كنار تربيت دانشجو، تعليم استاد نيز مد نظر قرار گيرد.

شوشتري تأكيد كرد كه نبود تخصص طراحي نور در كشور موجب شده تا برخي طرح‌ها به نادرستي اجرا شده و تبعات سويي براي سيستم زيباسازي شهري به وجود آورد.

*نقاشي‌هاي كودكان تمبر مي‌شود

محمد احمدي بافنده، قائم مقام معاونت خدمات شهري شهرداري تهران گفت: شهرداري تهران در نظر دارد نقاشي‌هاي برگزيده كودكان در كارگاه‌هاي نقاشي اين جشنواره را به صورت تمبر منتشر كرده و در اختيار خانواده‌ها و شهروندان قرار دهد.

احمدي بافنده با اشاره به اين موضوع افزود: مهم‌ترين هدف از برگزراي اين نوع جشنواره‌ها آشنايي كودكان با موضوع فعاليت‌هاي خدمات شهري و آموزش آنهاست.چرا كه با توجه به قدرت يادگيري و تاثيرپذيري كودكان مي‌توان آموزه‌هاي شهروندي را راحت‌تر به آنان آموزش داد.

*25 درصد افزايش سرانه فضاي سبز عمودي تهران

علي محمد مختاري مدير عامل سازمان پارك ها و فضاي سبز شهر تهران از افزايش 25 درصدي فضاي عمودي شهر تهران خبر داده و افزود: " برنامه ها به شكلي بوده تا تمام ساختمان هاي دولتي براي نهادينه ساختن فرهنگ فضاي سبز عمودي نسبت به توسعه فضاهاي عمودي سبز خود در مناطق مختلف توجه كنند.

مختاري همچنين گفت: توسعه فضاي سبز عمودي تهران مي‌تواند علاوه بر ايجاد منظر شهري مناسب و شاد براي شهروندان نسبت به تهويه فضا و در نهايت كاهش آلودگي تهران كمك كند.

به گفته وي، ما در مقايسه با ساير كشورهاي جهان در سرانه فضاي سبز عمودي فاصله داريم اما خوشبختانه به دليل پتانسيل‌هاي موجود در محيط زيست ايران و توجهي كه شهرداري در اين زمينه لحاظ كرده، اميد است كه سال‌هاي پيش رو شاهد افزايش چشمگير سرانه فضاي سبز عمودي در تهران و ديگر شهرهاي ايران باشيم.

مختاري در همين راستا فرهنگ سازي را عامل جدي براي توسعه فضاي سبز عمودي در شهرها عنوان كرده و معتقد است: شهروندان با آموزش و برنامه‌هاي فرهنگ سازي مي‌توانند نسبت به اهميت استفاده از فضاهاي سبز عمودي در شهر و خانه و به ويژه فضاي بيروني خانه شأن پي‌برده و در راستاي اجرايي شدن طرح اقدام كنند. "

*ايجاد سامانه تماس ويژه براي اطلاع رساني درباره قطع درختان تهران

مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهر معتقد است كه شهروندان مهمترين عناصر اطلاع رساني براي قطع درختان شهر به شمار

مي‌آيند و تاكنون هم بالغ بر 90 درصد اخبار مربوط به قطع درختان از سوي شهروندان اطلاع رساني شده است.

مختاري افزود: اغلب گزارش‌هاي ارائه شده به سازمان پارك‌ها و فضاي سبز مربوط به قطع درختان و يا وارد آمدن آسيب به درختان و باغ‌هاي شمال شهر تهران بوده است. تهران نسبت به سال‌هاي گذشته از انبوه درختان و باغ‌ها خالي شده و متاسفانه سياست‌هاي شهرداري نيز نتوانسته جلوي اين روند را بگيرد اما خوشبختانه اين روزها حساسيت شهروندان به قطع و آسيب رسيدن به درختان افزايش يافته و شاهديم كه به خوبي در اين زمينه اطلاع رساني مي‌شود.

به گفته وي، اغلب اخبار مرتبط با قطع درختان از سوي شهروندان به شهرداران مناطق و كارشناسان سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهر تهران مي‌رسد.

وي با مثبت خواندن روند ارائه چنين گزارش‌هايي مي‌گويد: در نظر داريم تا شماره و يا امكان تماسي ويژه براي اطلاع رساني سريع شهروندان ايجاد كنيم تا روند حفاظت خودمحور شهروندان از قطع درختان به شكل روش‌مندي ادامه پيدا كند.


کارشناسی ارشد طراحي نور

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمامی دانشجویان ارشد و دکتری

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها