ثبت‌نام آزمون فراگير کارشناسی ‌ارشد پيام‌نور شروع شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   04 آبان 1390-26 October 2011بازدید 24395


ثبت‌نام آزمون فراگير کارشناسیارشد پيام‌نور شروع شد


ثبت‌نام آزمون فراگير كارشناسيارشد پيام‌نور از چهارشنبه آغاز مي‌شود
معاون سازمان سنجش خبر داد:
پذيرش در دوره مجازي منوط به ارايه گواهينامه مهارت كامپيوتر

معاون سازمان سنجش آموزش كشور از آغاز ثبت‌نام آزمون فراگير دوره‌هاي كارشناسي ارشد و كارشناسي ناپيوسته دانشگاه پيام نور از روز چهارشنبه خبر داد.

سيد جلال طباطبايي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت:‌ ثبت‌نام آزمون فراگير دوره‌هاي كارشناسي ارشد و كارشناسي ناپيوسته دانشگاه پيام نور از روز چهارشنبه چهارم آبان ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org آغاز مي‌شود و تا 11 آبان ماه نيز ادامه دارد.

وي با اشاره به برگزاري آزمون فراگير دوره كارشناسي ارشد در پنج گروه آزمايشي، 90 رشته امتحاني و 789 كد رشته امتحاني، گفت: در هر كد رشته امتحاني دوره كارشناسي ارشد در شيوه عادي و آموزش محور 15 نفر و در آموزش محور مجازي10 نفر پذيرفته مي‌شوند.

به گفته طباطبايي، در اين دوره از آزمون در نهايت 11 هزار و 240 داوطلب پذيرفته مي‌شود.

طباطبايي افزود: داوطلباني كه در كد رشته محل‌هاي انتخابي، متقاضي پذيرش دانشجو در شيوه آموزش محور مجازي هستند بايد گواهي مهارت‌هاي هفت گانه كار با كامپيوتر را كسب كنند.

وي با بيان اينكه داوطلبان دوره فراگير كارشناسي ارشد مي‌توانند به عنوان دانش‌پذير كارشناسيارشد در يك رشته امتحاني ثبت‌نام و حداكثر در 10 مركز مجري دوره‌هاي كارشناسيارشد شركت كنند، تصريح كرد: در صورتي كه رشته كارشناسي داوطلب با رشته كارشناسيارشد انتخابي وي همنام و يا مشابه نباشد به تشخيص گروه آموزشي مربوط، چنين داوطلباني در دوره دانشجويي علاوه بر واحدهاي مصوب مقطع كارشناسيارشد بايد حداكثر تا 24 واحد جبراني از مقطع كارشناسي همان رشته را با موفقيت بگذرانند.

طباطبايي در خصوص نحوه گزينش دانشجو در دوره‌هاي فراگير، گفت: نمره نهايي لازم براي قبولي بر اساس تأثير 80 درصدي ميانگين دروس حاصل از آزمون و تأثير20 درصدي ميانگين معدل مدرك كارشناسي است.

جزييات آزمون فراگير كارشناسي ناپيوسته پيام نور

وي با اشاره به برگزاري آزمون فراگير كارشناسي ناپيوسته در سه گروه آزمايشي علوم انساني، علوم پايه و كشاورزي، 10 رشته امتحاني و 380 كد رشته محل، به ايسنا گفت: در هر كد رشته 40 داوطلب و در مجموع 15 هزار و 200 داوطلب در اين آزمون پذيرفته مي‌شوند.

معاون سازمان سنجش با بيان اينكه داوطلبان دوره‌ فراگير كارشناسي ناپيوسته مي‌توانند به عنوان دانشپذير كارشناسي ناپيوسته در يك كد رشته امتحاني ثبت‌نام و حداكثر در پنج مركز مجري دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته دانشگاه پيام‌نور متقاضي شوند، اظهار كرد: چنانچه در هر مرحله از ثبت‌نام و يا اشتغال به تحصيل مشخص شود كه داوطلب داراي يكي از شرايط مندرج در دفترچه راهنما نبوده است‌، بلافاصله از ثبت‌نام‌، شركت در آزمون و يا ادامه تحصيل وي جلوگيري و مطابق ضوابط با وي رفتار مي‌شود.

وي افزود: در آزمون‌ دوره‌هاي مختلف فراگير پيام‌نور بند نيروهاي مسلح به سهميه ايثارگران اضافه شده است.

وي با اشاره به آغاز ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي آزمون دوره‌هاي مختلف فراگير پيام نور از 14 آبان ماه، گفت: داوطلبان بايد پس از تكميل تقاضانامه و ثبت‌نام اينترنتي و دريافت كدرهگيري، يك نسخه پرينت از تقاضانامه ثبت‌نامي خود تهيه كنند و ضمن كنترل دقيق اطلاعات ثبت‌نام شده چنانچه مغايرتي در مشخصات ثبت‌نامي خود مشاهده كنند از 14 تا 16 آبان ماه براي ويرايش اطلاعات به سايت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به اصلاح مشخصات و اطلاعات ثبت‌نامي خود اقدام كنند.

طباطبايي با اشاره به آغاز توزيع كارت داوطلبان آزمون از 20 تا 22 دي ماه، گفت: آزمون دوره‌هاي مختلف فراگير پيام نور 23 دي ماه برگزار مي‌شود.


ثبت‌نام آزمون فراگير کارشناسی ‌ارشد پيام‌نور

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

اخبار روزنامه ها