افزایش 50 درصدی رشته‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه مازندان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   17 فروردین 1391-05 April 2012بازدید 4332افزایش 50 درصدی رشته‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه مازندان


رئیس دانشگاه مازندران از افزایش 50 درصدی رشته‌های کارشناسی ارشد در سال گذشته در این دانشگاه خبر داد و گفت: اميدواريم در سال 91 تعداد رشته‌هاي کارشناسی ارشد به 80 رشته افزایش يابد.

به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از ساری، دکتر احمدپور عصر دیروز در جمع کارکنان و اساتید دانشگاه مازندران با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات اين دانشگاه در سال گذشته تصريح كرد: سال گذشته شاهد توفيقات قابل توجهي در عرصه هاي مختلف آموزشی، پژوهشی و اجرایی در اين دانشگاه بوديم.

رئیس دانشگاه مازندران ادامه داد: در بعد آموزشی به کمک همکاران موفق شدیم 28 رشته كارشناسی ارشد به رشته های موجود اضافه کنیم و در حال حاضر حدود 60 رشته –گرايش کارشناسی ارشد در اين دانشگاه دایر است كه نشان دهنده افزایش 50 درصدي مي باشد.

احمدپور گفت: براي ايجاد دوره هاي دکتری گام هاي خوبی برداشته شد كه افزوده شدن هفت رشته دکتري جدید به 18 رشته - گرایش سابق از جمله آن است.

وی افزود: پیش بینی مي شود كه در سال جاري تعداد 60 رشته گرایش كارشناسي ارشد را به حداقل 80 رشته-گرايش و 25 رشته- گرايش مقطع دكتري را به 40 رشته-گرایش برسانیم.

رئیس دانشگاه مازندران گفت: اين برنامه ها را با توجه به وجود توانايي و پتانسيل در این کارکنان و اعضای هیئت علمی به خواست خدا محقق خواهيم كرد.

احمدپور با اشاره به برگزاری مستمر جلسات هیئت ممیزي که هر 15 روز یک بار برگزار می شود، افزود: 10 تا 12 پرونده باقيمانده را تا پایان فروردين بررسي خواهيم كرد و پیش بینی مي شود تعداد دانشیاران تا سال 91 به 70 نفر و تعداد استادان که 17 نفر هستند به 30 نفر افزایش یابند.

وي تعداد دانشياران اين مركز آموزش عالي را نزديك به 50 نفر برشمرد و تصريح كرد: اين تعداد در مردادماه 89، 25 نفر بوده است.

رئیس دانشگاه مازندران از افزايش 51 درصدي بودجه جاري اين دانشگاه نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بودجه عمراني دانشگاه مازندران نيز از رشد بسيار خوبي برخوردار شده است.

احمد پور طرح بناي دانشکده دامپزشكي در آمل، دانشکده مهندسي عمران، استخر و سالن همايش با ظرفيت حدود 2000 نفر كه در شمال کشور تقریبا بی نظیر است، در پرديس دانشگاه مازندران را از اولويت هاي فعاليت هاي عمراني اين دانشگاه در سال جاري بيان كرد و ادامه داد: پروژه دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی نيز حداکثر تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسيد.

وي با بيان اينكه دستاوردهاي پژوهشي دانشگاه مازندران نيز در سال 90 چشمگير بوده است، گفت: كسب افتخارات اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه در مجامع بين المللي، هفته پژوهش استاني و دانشگاهي و انتشار مقاله هاي علمي آنها در مجلات معتبر داخلي و خارجي نشانگر پويايي علمي و پژوهشي اعضاي هيئت علمي اين دانشگاه است.

رئیس دانشگاه مازندران گفت: تعداد مجلات علمي اين دانشگاه هم اكنون از دو برابر بیشتر شده است.

احمد پور در پایان ابراز اميدواري كرد كه همگي در انجام مسئوليت هاي محوله با تعهد و تلاش رضايت خدا و بندگانش را به دست آوريم.رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه مازندان

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمامی دانشجویان ارشد و دکتری

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها