پذيرش يک نفر از هر 10 نفر در مقطع کارشناسي ارشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   31 فروردین 1391-19 April 2012بازدید 5691
پذيرش يک نفر از هر 10 نفر در مقطع کارشناسي ارشد


معاون آموزشي وزير علوم از افزايش 60 درصدي ظرفيت دانشجويان دکتري تاپايان نقشه جامع 1404 خبر داد.
حسين نادري منش معاون آموزشي وزير علوم در گفتگو با خبرنگار علمي آموزشي آريا با بيان اين مطلب که امسال 132 هزار متقاضي شرکت در آزمون دکتري داشتيم، افزود: از اين تعداد 8 هزار نفر پذيرش مي شوند.
وي ادامه داد: علارغم اينکه پيش‌بيني شده بود تنها 70 هزار نفر در اين آزمون ثبت نام کنند،پس از پايان ثبت نام مشخص شد 130هزار نفر به عنوان داوطلب در کنکور سال گذشته دکتري شرکت کردند که علت اين افزايش را شايد بتوان در اين دانست که داوطلبان تصور مي‌کردند به علت داشتن شانس بالا در قبولي مي‌توانند به عنوان دانشجوي دکتري تحصيل کند.


در مقطع کارشناسي ارشد از هر 10 نفر تنها يک نفر پذيرش مي شود
نادري منش در ادامه در خصوص مقطع کارشناسي ارشد افزود: هرچند که از دو سال گذشته ظرفيت در تحصيلات تکميلي اضافه شده است اما در مقطع کارشناسي ارشد از هر 10 نفر تنها يک نفر پذيرفته مي شود.

دو راه افزايش ظرفيت در مقاطع تحصيلات تکميلي
اين مقام مسئول در وزارت علوم به دو راه ظرفيت سازي براي تحصيلات تکميلي اشاره کرد و گفت:‌ ارائه مجوز به مراکزي که توانمندي جذب دانشجويان تحصيلات تکميلي را دارند و جذب استادان در مراکز آموزشي مجوزدار دو راه افزايش ظرفيت تحصيلات تکميلي به شمار مي‌آيد.
معاون آموزشي وزير علوم در ادامه از ظرفيت سازي در تحصيلات تکميلي به عنوان يکي ديگر از مهمترين برنامه‌هاي وزارت علوم در سال جاري دانست و اظهار داشت: هرچند که در مقاطع کارداني و کارشناسي طي ظرفيت سازي‌هاي صورت گرفته صندلي‌هاي خالي ايجاد شده است، اما بيشترين فشار و نياز در افزايش ظرفيت، به مقاطع تحصيلات تکميلي وارد مي‌شود.


صدور آيين نامه هاي جديد براي جذب دانشجوي تحصيلات تکميلي

به گفته نادري‌منش در سال جاري تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور دکتري 35 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است وبا صدور آيين‌نامه‌هاي جديد اميد است ظرفيت بيشتري براي جذب دانشجويان تحصيلات تکميلي ايجاد شود.
نادري منش درباره جزئيات اين آيين‌نامه‌ها اعلام کرد که زمستان سال گذشته کميته‌اي در زمينه افزايش ظرفيت آزمون دکتري با حضور کارشناسان اين حوزه تشکيل شد تا بررسي شود که چگونه مي‌توان از حداکثر ظرفيت دانشگاه‌ها با حفظ کيفيت براي افزايش جمعيت دانشجوي دکتري استفاده کرد که در اين زمينه تصميم گيري‌هايي شده و جزئيات آن اعلام خواهد شد.
نادري منش با اشاره به نامگذاري سال 91 تحت عنوان توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني تاکيد کرد: ‌شعار امسال از ديدگاه وزارت علوم معني ويژه‌اي دارد و چگونگي ظرفيت سازي و بالا آوردن توليد را بايد در اين شعار مد نظر قرار داد و به همين منظور کارگروه‌هايي در وزارت علوم در حال تشکيل است.
نادري منش در پايان درباره آخرين وضعيت تقويم آموزشي دانشگاه ها گفت: ترم دوم  سال تحصيلي به دليل تعطيلات عيد و تفاوت جدي اقليمي در استان‌هاي مختلف از نظر تعداد برگزاري جلسات درسي هميشه با مشکل مواجه بوده است.
وي در ادامه گفت: سال گذشته، ترم تحصيلي نخست، دو هفته پيش از آغاز مهرماه شروع شد و به دانشگاه‌ها اعلام کرديم که حداقل در ماه شهريور 10 روز آموزشي در دانشگاه‌ها تشکيل شود.
البته حساسيت‌هايي هم در اين زمينه وجود داشت که آنها را رسانه‌اي نکرديم اما به خاطر کيفيت آموزش به دانشگاه‌ها تاکيد کرديم که ترم نخست تحصيلي را دو هفته جلوتر ببرند.
پذيرش مقطع کارشناسي ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

معرفی پذیرفته شدگان نهایی حافظان کل قرآن در کنکور کارشناسی ارشد

اخبار روزنامه ها