۷ رشته جدید به کار‌شناسی ارشد افزوده شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   03 اردیبهشت 1391-22 April 2012بازدید 4677
۷ رشته جدید به کار‌شناسی ارشد افزوده شد

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ‌با مصوبه شورای گسترش آموزش عالی هفت رشته جدید در مقطع کار‌شناسی ارشد و دکترا در دانشگاه محقق اردبیلی دایر می‌شود.
فارس: از اردبیل، مسعود گنجی عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: با افزوده شدن این هفت رشته جدید تعداد رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه محقق اردبیلی به ۸۱ رشته و مقطع دکترا به ۲۹ رشته افزایش می‌یابد.

وی با بیان این‌که در رشته‌های مصوب جدید دانشگاه محقق اردبیلی از مهر ماه امسال دانشجو پذیرش می‌کند، تصریح کرد: در دفترچه انتخاب رشته دانشجویان مقاطع کار‌شناسی ارشد و دکترا پذیرش در این رشته‌ها لحاظ شده است.

گنجی در ادامه خاطر نشان کرد: در مقطع دکترا رشته‌های افزوده شده شامل شیمی و شیمی تجزیه است و در مقطع کار‌شناسی ارشد نیز محقق اردبیلی در رشته‌های مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، محاسبات نرم، ساختارهای جبری منطقی و مهندسی معماری پذیرش دانشجو را شاهد می‌باشیم.

این مسئول با بیان این‌که در سال‌های اخیر توجه کمی و کیفی به تحصیلات در مقاطع مختلف مورد توجه قرار گرفته است، اضافه کرد: تنها در دو سال اخیر ۳۸ رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی به مجموع رشته‌های دانشگاه محقق اردبیلی در این مقطع افزوده شده و این نشان توجه دولت به توسعه کمی و کیفی دانشگاه محقق اردبیلی است.

به گزارش فارس، رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان این‌که توسعه دانشگاه‌ها به یقین توسعه زیربنایی کشور را با اولویت تأمین نیروهای مورد نیاز تقویت می‌کند، ادامه داد: پایه و اساس توسعه هر کشور به تربیت و توانمندی نیروی انسانی است که دانشگاه محقق اردبیلی با درک این موضوع و اهمیت آن نسبت به گستردگی فعالیت در این حوزه اقدام لازم را آغاز کرده است.

وی دانشگاه محقق اردبیلی را دانشگاه مادر در سطح استان و سردمدار مجموعه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی توصیف کرد و بیان داشت: ما در کنار توسعه و افزایش رشته‌ها در جذب و جلب اساتید و هیئت علمی دانشگاه‌ها و همچنین فضاهای مناسب برای تحصیل شایسته دانشجویان اقدامات خوبی را آغاز کردیم که امسال و تا مهر ماه بخش عظیمی از آن‌ها به ثمر می‌نشیند.
کار‌شناسی ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمامی دانشجویان ارشد و دکتری

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها