مطالبی دز مورد آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   09 اردیبهشت 1391-28 April 2012بازدید 5616

مطالبی دز مورد آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد
رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به برگزاري آزمون كارشناسي ارشد با رقابت ۶۲۲ هزار داوطلب در شش نوبت از ۲۱ تا ۲۳ ارديبهشت‌ ماه از افزايش ۳۱ درصدي ظرفيت پذيرش اين دوره از آزمون نسبت به سال گذشته خبر داد.

عبدالله سجادي جاغرق در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به توزيع كارت ورود به جلسه آزمون از ۱۷ ارديبهشت‌ماه از طريق سايت مركز آزمون به نشاني www.azmoon.org ، گفت: تنوع دفترچه‌هاي امسال نسبت به سال گذشته ۱۳۰ دفترچه كاهش يافته است.

وي با اشاره به افزايش ۳۱ درصدي ظرفيت پذيرش اظهار كرد: در اين دوره از آزمون تعداد رشته‌ محل‌ها ۳۱ درصد افزايش يافته است كه متناسب با آن نيز ظرفيت پذيرش افزايش خواهد يافت.

احتساب نمرات داوطلبان در چند گرايش براي نخستين بار

سجادي با بيان اينكه امسال براي اولين‌بار نمرات داوطلبان در چند گرايش محاسبه مي‌شود، تصريح كرد: امسال به احتمال زياد گزينش داوطلبان در گرايش‌هاي مختلف توسط دانشگاه انجام مي‌شود ولي براي سال آينده در نظر داريم كه داوطلبان امكان انتخاب گرايش‌هاي مختلف را داشته باشند.

وي با تاكيد بر تقويت بومي‌گزيني در آزمون كارشناسي ارشد، خاطرنشان كرد: در نظر داريم بومي‌سازي را در اين آزمون به حداكثر برسانيم كه البته انجام اين مورد در مرحله تكميل ظرفيت امكانپذير است به گونه‌اي كه تمام تلاش ما بر اين است كه حقوق داوطلبان تضييع نشود.

وي با تاكيد بر اينكه تاكنون گزينش در دوره كارشناسي ارشد به صورت آزاد انجام شده است، اظهار كرد: از آنجايي كه تعداد رشته‌ها در اين مقطع به اندازه كافي توسعه نيافته است بنابراين براي تقويت بومي‌سازي بايد توسعه رشته‌هاي تحصيلي را نيز داشته باشيم.

رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد گفت: با اين وجود در نظر داريم گزينش در اين دوره از آزمون تا حد امكان به صورت بومي‌سازي باشد كه راهكارهايي نيز براي آن در نظر گرفته شده است كه پس از تصويب در مرحله تكميل ظرفيت استفاده مي‌شود.

وي با بيان اينكه از سال آينده اين امكان براي داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد فراهم مي‌شود كه در محل زندگي خود بتوانند در آزمون شركت كنند، اظهار كرد: از سال آينده هر داوطلب بدون توجه به انتخاب رشته محل مي‌تواند به هر محلي كه متقاضي شركت در آزمون باشد درآنجا امتحان دهد.

رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد در خاتمه از اعلام نتايج آزمون كارشناسي ارشد در نيمه دوم شهريورماه خبر داد و گفت: كليه مسايل امنيتي براي برگزاري آزموني در نهايت آرامش و سلامت اتخاذ شده است.آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

اخبار روزنامه ها