بازنگری دروس کارشناسی ارشد ریاضی توسط وزارت علوم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   11 تیر 1391-01 July 2012بازدید 2418


بازنگری دروس کارشناسی ارشد ریاضی توسط وزارت علوم

عضو شوراي برنامه ريزي وزارت علوم گفت: اين شورا بحث بازنگری و اصلاح سرفصل دروس کارشناسی ارشد رشته ریاضی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار علمي «خبرگزاري دانشجو»، منصور واعظ پور صبح امروز در نشست برنامه ريزي درسي كارشناسي ارشد رياضي در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: رشته ریاضی جزو رشته هایی است که سال ها مورد بازنگری قرار نگرفته و لزوم یک بازنگری و اصلاح اساسی در آن احساس می شود.

وی افزود: انجمن ریاضی ایران لازم دید که کار بازنگری در سرفصل دروس کارشناسی ارشد را انجام داده تا هم گام با تغییر و تحولات جهانی و پیشرفت سایر علوم در زمینه های مختلف آموزشی و فنی و مهندسی گام بردارد.

واعظ پور با اشاره به اینکه رشته های بین رشته ای بیشتر از سایر رشته ها مورد توجه قرار دارند، گفت: نیازمند تعریف رشته هایی هستیم که جوابگوی نیازهای جامعه باشد اما سرفصل های دروس کارشناسی ارشد ریاضی جوابگوی نیازهای ما نیستند.

عضو شورای برنامه ريزي وزارت علوم اضافه کرد: طبق تصمیمات صورت گرفته قرار بر این شد که سرفصلهای دروس کارشناسی ارشد ریاضی مورد بازنگری و اصلاح قرار گیرند و برای این منظور از نظرات کل دانشگاههای ایران نیز استفاده خواهیم کرد.

وي با بیان اینکه حدود 55 نفر از نمایندگان گروه های ریاضی دانشگاه های مختلف کل کشور در سمینار امروز شرکت کردند، اظهار داشت: 5 گروه تشکیل دادیم که این بازنگری را مورد بحث قرار دهند و نتایج حاصله را در میزگردی که عصر امروز تشکیل می دهند مورد بررسی قرار دهند.

واعظ پور خاطرنشان كرد: باید دست دانشگاه ها را باز بگذاریم تا رشته های بین رشته ای را تعریف کرده و در حال حاضر نیز کارشناسی ارشد ریاضی در قالب ریاضی محض و کاربردی پذیرش دانشجو می کند که هر کدام گرایش های مختلفی دارند. 

عضو شوراي برنامه ريزي وزارت علوم اذعان داشت: رشته های ریاضی بیمه، ریاضی اقتصاد و ریاضی بورس از جمله رشته هایی هستند که در دانشگاه های دنیا تدریس می شوند اما هنوز در ایران این رشته ها وجود ندارد.

وی یادآور شد: با توجه به نیازهایی که برای بازنگری و اصلاح سرفصل دروس کارشناسی ارشد ریاضی احساس می شود صنعت راهبردی علوم پایه تدوین و بازنگری سرفصل دروس ریاضی نیز در جهت اهداف این صنعت و مطابق با اهداف آن تعریف شده است.


کارشناسی ارشد ریاضی وزارت علوم

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمامی دانشجویان ارشد و دکتری

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها