دانشكده‌های تك‌جنسيتی و دوره‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی حرفه‌ای ایجاد می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   18 تیر 1391-08 July 2012بازدید 1802

دانشكده‌های تك‌جنسيتی و دوره‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه فنی حرفه‌ای ایجاد می شود


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا:مشاور رييس دانشگاه فني‌وحرفه‌‏اي کشور، گفت: سرانه دانشجويان دانشگاه‏‌هاي کشور يک ميليون و 700 هزار تومان است در حاليکه سرانه هر دانشجوي فني و حرفه‏‌اي 700 هزار تومان است.

مير علي‏‌اکبر قادري در حاشيه اختتاميه جشنواره فرهنگي هنري پسران دانشکده‎هاي فني و حرفه‎اي کشور، افزود: همه ساله جشنواره‎هاي فرهنگي هنري در بين سراسر دانشجويان فني و حرفه‎اي کشور با هدف تقويت باورهاي ديني، توسعه بينش سياسي، آشنايي با زندگاني ائمه اطهار(ع) برگزار مي‏کنيم.

وي با بيان اينکه همه ساله اين جشنواره به صورت تفکيک بين دختران و پسران برگزار مي‌شود، اضافه کرد: امسال همچنين کنگره 1343 شهيد دانشگاه فني و حرفه‎اي در باغ موزه ملي تهران برگزار شد.

مدير فرهنگي اجتماعي دانشگاه فني و حرفه‎اي کشور گفت: امسال 7 هزار دانشجو از سراسر کشور در قالب اردوهاي راهيان نور به مناطق غرب و جنوب اعزام شدند.

وي بيان کرد: در ماه مبارک رمضان در بيستمين نمايشگاه بين‎المللي قرآن در تهران غرفه‎اي براي بخش دانشگاه در نظر گرفته شده است.

مشاور رييس دانشگاه فني و حرفه‏‌اي کشور با بيان اينکه ماموريت ما تربيت تکنسين ماهر براي بخش صنعت و نيازهاي کشور است، عنوان کرد: به دنبال راه‏‌اندازي مقطع کارشناسي ارشد در دانشگاه هستيم.

وي در اين رابطه افزود: در کل کشور 170 دانشکده و 220 هزار دانشجو در 53 رشته کارداني و 6 رشته کارشناسي مشغول به تحصيل هستند.

قادري از پذيرش 65 هزار دانشجو دختر و پسر در سال تحصيلي جديد خبر داد و يادآور شد: شعار ما اين است که دانشگاه ما متفاوت از دانشگاه‏هاي ديگر باشد، بنابراين به راه‎اندازي دانشکده‎هاي تک جنسيتي اقدام کرده‏‌ايم.

مشاور رئيس دانشگاه فني و حرفه‎اي کشور گفت: دانشجويان اين دانشگاه که در رشته‎هاي فني از جمله تراشکاري، الکترونيک، الکتروتکنيک و ساختمان فارغ‎التحصيل مي‎شوند هيچگاه بيکار نمي‏‌مانند و همگي جذب بازار کار مي‎شوند، اما اکثر فارغ‏‌التحصيلان بيکار ما در رشته‏‌هاي عمومي هستند که براي اشتغال آنها نيز قراردادي با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعي منعقد کرديم تا آنها با ارئه طرح‏‌هايي، تعاوني تشکيل و به کار مشغول شوند.

قادري اعتبارات دانشگاه فني و حرفه‌‏اي پسران کشور را 300 ميليارد تومان اعلام کرد و افزود: سرانه هر دانشجوي فني و حرفه‏اي 700 هزار تومان است در حاليکه سرانه دانشجويان ديگر دانشگاه‏ها يک ميليون و 700 هزار تومان است.

وي در پايان خاطرنشان کرد: در دانشکده‎هاي فني و حرفه‏اي کشور 1300 کارگاه آموزشي فعال است که اين موضوع در خاورميانه کم‌‏نظير است.


دانشكده‌های تك‌جنسيتی کارشناسی ارشد دانشگاه فنی حرفه‌ای

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

اخبار روزنامه ها