ایجاد رشته كارشناسی ارشد معماری در دانشکده هنر دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   13 شهریور 1391-03 September 2012بازدید 2451

ایجاد رشته كارشناسی ارشد معماری در دانشکده هنر دانشگاه تهران


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: دبير کارگروه زيباسازي کلانشهرهاي کشور از راه‌اندازي رشته فوق ليسانس معماري در دانشکده هنر دانشگاه تهران خبر داد.

سيد محمد جواد شوشتري در بيست و نهمين نشست کميته معاونان خدمات شهري کلانشهرهاي کشور که به ميزباني کرج در محل باشگاه ميلاد شهرداري برگزار شد، اظهار داشت: بحث زيباسازي موضوعي است که از ابتدا در دستور کار شهرداري‌هاي مختلف قرار گرفته و هم اکنون به يکي از دغدغه‌هاي مهم مديران ارشد شهري تبديل شده است.

شوشتري ادامه داد: يکي از اهداف عمده و مسائلي که براي زيباسازي در سطح کلانشهرها مشاهده شده، تبادل تجربيات است تا از هر آورده اي در کشور در خصوص مسائل زيباسازي استفاه شود.

دبير کارگروه زيباسازي کلانشهرهاي کشور ادامه داد: زيباسازي پديده جديدي است که بايد براي نهادينه کردن آن دوره هاي آموزشي برگزار تا بسترهاي لازم براي ايجاد منظر شهري زيبا همراه با هويت ايراني اسلامي فراهم شود.

شوشتري تصريح کرد: در سال گذشته بالغ بر 40 درصد از فضاهاي تجاري شهر تهران به فضاهاي فرهنگي تبديل شد که در اين زمينه شهرداري بالغ بر 47 درصد افزايش درآمد داشت که اين اقدام علاوه بر زيبايي چهره شهر موجب افزايش درآمد شهرداري نيز شد.

مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري تهران اضافه کرد: براي استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصان در زمينه زيباسازي شهري، طي هماهنگي هاي به عمل آمده از سوي شهردار تهران با وزارت علوم مقرر شد که از مهرماه سال جاري اولين رشته فوق ليسانس معماري در دانشکده هنر ارائه شود که با اين اقدام فارغ التحصيلان و کارشناسان توانمندي براي معماري شهرها تربيت و آموزش داده مي شوند.

وي از احداث سه هزار سرويس بهداشتي در شهر تهران خبر داد و گفت: اين تعداد تا آذرماه سال جاري احداث و بهره برداري مي شود.

اين مسئول با اشاره به اينکه مسئولان به ارتقاي کيفيت منظر شهري اهميت ويژه دهند، گفت: در واقع بايد در موضوع زيباسازي کشور به استانداردهاي مطلوبي دست يابيم.

دبير کارگروه زيباسازي کلانشهرهاي کشور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: تبليغات فرهنگي يکي از موضوعاتي است که در شهر تهران مورد توجه قرار گرفته به نحوي که 40 درصد از حجم تبليغات تجاري به تبليغات فرهنگي تبديل شد.

وي در پايان از اجراي طرح ساماندهي تابلوهاي اصناف در شهر تهران خبر داد و يادآور شد: در حال حاضر هزار و 600 تابلوساز وجود دارد که تنها 300 نفر از آنها عضو صنف هستند که بايد با تخلفات شهري در اين بخش نيز برخورد شود.

وي با اشاره به اينکه زيباسازي فرآيندي متنوع و داراي ابعاد مختلف است، افزود: يکي از مسائلي که در زيباسازي مطرح مي‌شود، تنوع کاري است که با مسائل هويتي، تاريخي، مدرن و موضوعات مختلف و متنوع سر وکار داريم.

اين مسئول از زيباسازي شهري به عنوان فرصت و تهديد ياد کرد و بر ارتقاي کيفيت منظر شهري تاکيد کرد و گفت: اين مهم وظيفه اصلي سازمان زيباسازي است که ساير مديران نيز بايد به آن توجه داشته باشند.

كارشناسی ارشد معماری كارشناسی ارشد معماری دانشکده هنر دانشگاه تهران

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمامی دانشجویان ارشد و دکتری

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها