بیش از 891 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد 92 ثبت نام کردند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   20 آبان 1391-10 November 2012بازدید 1752بیش از 891 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد 92 ثبت نام کردندمشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور آمار اولیه ثبت نام داوطلبان شرکت در آزمون دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1392 را بیش از 891 هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل ایرنا ˈحسین توکلیˈ گفت: بیش از 891 هزار نفر در مهلت تعیین شده با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش، تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 92 را تکمیل کرده اند که حدود 89 هزار نفر آنها علاوه بر تقاضای شرکت در رشته امتحانی اصلی، علاقه مندی خود را برای شرکت در رشته امتحانی دوم از میان 64 کدرشته امتحانی شناور اعلام کرده اند.

وی ادامه داد: آمار دقیق داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 92 به زودی از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

توکلی درمورد تاریخ توزیع کارت شرکت در جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال 92 نیز گفت: داوطلبان می توانند از 15 تا 17 بهمن ماه 91 با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش به نشانی www.sanjesh.org علاوه بر مشاهده کارت ورود به جلسه آزمون خود از آن پرینت بگیرند.

وی درخصوص آن دسته از کدرشته های امتحانی که دارای آزمون تشریحی یا آ‍زمون عملی نیز هستند، توضیح داد: در این گونه رشته ها منحصرا داوطلبانی که در آزمون تستی این رشته ها شرکت کرده و با توجه به حدنصاب نمره علمی مربوط ، مجاز به انتخاب رشته شده اند، حق شرکت در مرحله دوم این رشته های امتحانی را خواهند داشت.

توکلی یادآور شد: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در قالب کارنامه از طریق پایگاه اینترنتی سنجش منتشر می شود و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته لازم است براساس برنامه زمانی که بعد از طریق سازمان سنجش اعلام می شود، برای تکمیل فرم انتخاب رشته الکترونیکی اقدام کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش تصریح کرد که گزینش نهایی آزمون کارشناسی ارشد از میان داوطلبان مجاز به انتخاب رشته که فرم انتخاب رشته را تکمیل کرده اند، براساس نمره کل حاصل از 80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی (لیسانس) انجام می شود و فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون در دهه اول شهریورماه آینده از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

آزمون دوره های کارشناسی ارشد سال 92 برای پذیرش دانشجو در رشته های مختلف تحصیلی گروه های آموزشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی برگزار می شود.

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون کارشناسی ارشد سال 92 در نوبت صبح و بعد از ظهر روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه، 18، 19 و 20 بهمن ماه 91 برگزار می شود و سطح سوالات امتحانات تخصصی، حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی در هر رشته مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی آموزش عالی خواهد بود.


آزمون کارشناسی ارشد 92

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمامی دانشجویان ارشد و دکتری

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها