پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   10 دی 1391 - 30 December 2012
پیامکی که بدون کنکور فوق‌لیسانس می‌دهد و  زمان دروغین برگزاری آزمون


موبایلتان را چک کنید؛ شاید پیامکی را دریافت کرده باشید که شما را بدون کنکور وارد دوره لیسانس یا فوق لیسانس کند گروه حوزه و دانشگاه خبرگزاری مهر در گزارشی پرده از تخلفات موسسه‌ای بر می‌دارد که به فکر درآمدزایی از راه فریب مردم است.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، تبلیغات غیرقانونی موسسات فراگیر پیام نور که زیر سایه مجوزهای وزارت علوم و دانشگاه جامع علمی کاربردی فعالیت می کنند، تا آنجا پیش رفت که دست به دامن تبلیغات پیامکی هم شده اند.

برخی از این موسسات با ارسال پیامکهای ناقص و بعضاً پر از مشکلات قانونی، سعی در جذب متقاضیان دوره های فراگیر پیام نور دارند تا از این طریق بتوانند با سوءاستفاده غیرقانونی از عنوان " پذیرش بدون آزمون در دوره فراگیر "، از زمان و پول داوطلبان به نفع خود بهره ببرند.

همانطور که در تصویر درج شده، موسسه ای از ورود به دانشگاه بدون کنکور در دوره های پیام نور و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خبر داده است.

متن یک پیامک تبلیغاتی و دروغین

تخلفات آشکار موسسه فراگیر " گ.م.ت "

پیگیری خبرنگار مهر از این پیامک، حاکی از آن است که موسسه " گ. م.ت " با کسب مجوز از دانشگاه علمی کاربردی اقدام به برگزاری دوره های آمادگی فراگیر پیام نور می کند.

طی تماسی با این موسسه، یکی از کارمندان به خبرنگار مهر که به عنوان یک داوطلب آزمون فراگیر تماس گرفته بود، ضمن دادن اطلاعات غلط در خصوص نحوه پذیرش، استدلالی که برای قبولی داوطلبان دوره های فراگیر پیام نور عنوان کرد علاوه بر اینکه اشتباه و غیرقانونی بود، این برداشت را برای متقاضیان به همراه می آورد که دانشگاه پیام نور بدون آزمون داوطلبان فراگیر را پذیرش می کند.

کارمند این موسسه به مهر گفت: ما برگزار کننده دوره های آمادگی فراگیر پیام نور هستیم؛ داوطلب با شرکت در یک آزمون جامع، دروس ترم اول فراگیر را امتحان می دهد.

وی ادامه داد: برای ورود بدون کنکور به ترم دوم دوره فراگیر باید معدل مجموع دروسی که داوطلب در این آزمون شرکت می کند 14 باشد.

به گفته این کارمند، آزمون فراگیر پیام نور تراز رتبه ندارد.

موسسه " گ.م.ت " با اعلام این کارمند ثبت نام شرکت در دوره های آمادگی سال آینده فراگیر را از هم اکنون آغاز کرده و کلاسها از نیمه دوم فروردین ماه سال 92 آغاز خواهد شد.

کارمند موسسه مذکور به خبرنگار مهر اعلام کرد که طبق توافقات صورت گرفته، سال آینده آزمون فراگیر پیام نور یک بار در اردیبهشت ماه 92 و یک بار هم در مهرماه 92 برگزار خواهد شد.

معصومیان: خلاف موسسه را گزارش کردیم

به گزارش مهر، علی معصومیان - سرپرست مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزشهای خاص دانشگاه علمی کاربردی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تخلف دانستن تمام مواردی که موسسه مذکور به داوطلبان فراگیر ارائه می کند، اظهار داشت: برگزاری کلاسهای آمادگی فراگیر پیام نور در موسسات از فروردین ماه یک تخلف آشکار است و این موسسات در زمان دیگری که دانشگاه علمی کاربردی اعلام خواهند کرد باید کلاسها را برگزار کنند.

پیام نور: برگزاری آزمون فراگیر در اردیبهشت دروغ است

در همین باره، بهنوش سلیم بهرامی - رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور در گفتگو با خبرنگار مهر، برگزاری آزمون فراگیر پیام نور در اردیبهشت ماه سال 92 را کذب محض دانست و گفت: اینکه موسسه مذکور اعلام کرده که قرار است دانشگاه پیام نور و سازمان سنجش آزمون فراگیر پیام نور را برای سال آینده دو بار در سال برگزار کنند، دروغی بیش نیست.

وی تاکید کرد که آزمون فراگیر پیام نور تنها یک بار در سال و آن هم در مهرماه هر سال برگزار می شود و داوطلبان گول تبلیغات این موسسات را نخورند.

سازمان سنجش: پذیرش فراگیرها بر اساس حد نصاب است

حسین توکلی - مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، اعلام کرد که داوطلبان آزمون فراگیر پیام نور بر اساس معدل پذیرش نمی شوند بلکه با برگزاری آزمونی که نمره منفی ندارد و کسب حدنصاب لازم، دانشجوی دوره های فراگیر خواهند شد.

به گفته توکلی در دوره فراگیر پذیرش بدون آزمون تعریف نشده است.

با پیگیری های مهر و دانشگاه علمی کاربردی، برای این موسسه تذکر کتبی صادر می شود و در صورت ادامه تخلفات، موسسه مذکور پلمپ خواهد شد.تگ ها آزمون کارشناسی ارشد ارشد فوق لیسانس دروغین

پر بازدیدترین کارشناسی ارشد

موسسه پژوهش MBA
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت