کنکوری های ارشد روزی ۴۰ دقیقه تست بزنید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   12 بهمن 1391-31 January 2013بازدید 2377


کنکوری های ارشد  روزی ۴۰ دقیقه تست بزنید


کنکور یعنی دقت و سرعت در تست‌زنی در این روزها ۳۰ تا ۴۰ دقیقه پس از مطالعه فیش‌هایتان به تست‌زنی اختصاص دهید و استرس نداشته باشید.
پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، چند روز تا رسیدن به آزمون کارشناسی ارشد بیشتر نمانده است و داوطلبان آخرین تیرهای ترکششان را به سوی روزهای میانی بهمن نشانه رفته‌اند، در راستای یادداشت‌ گذشته در این مجال مواردی را گوشزد می‌کنیم که امید است در روز امتحان به کارتان ‌آید.

نخست برای اینکه در تست زنی به آمادگی دست یابید، در مطالعات روزانه‌ای که برای آماده‌سازی خود انجام می‌دهید، 30 تا 40 دقیقه را به تست‌زنی اختصاص دهید و سعی کنید که در پایان مطالعه فیش‌های روزانه – که در یادداشت پیش به آن پرداختیم - این کار را انجام دهید.

در تست زنی‌های روزانه سعی کنید که زمان تحت اختیارتان را مدیریت کنید و به شکلی الزام‌آور خود را مقید به زمان کنید. این تمرین در روز آزمون به کمک شما خواهد آمد و به عینه اثر این تمرین‌ها را خواهید دید.

در صورت توان در هنگام تست‌زنی شرایط و فضای آزمون را برای خود بازسازی کنید زیرا با این کار علاوه بر حصول آمادگی، با محیط و فضای آزمون آشنا می‌شوید و استرس شما به حداقل می‌رسد.

یک نکته تکراری اما مهم دیگر این است که بر روی سوالاتی که جوابشان را نمی‌دانید یا در پاسخ دادن به آن تردید دارید توقف نکنید، بلکه به سراغ سوال بعد بروید زیرا آن زمانی را که شما در حال کلنجار رفتن با سوالی مشکوک هستید، می‌توانید به حداقل 3 سوال دیگر پاسخ دهید و در نهایت پس از اتمام سوالات به سراغ آن گزینه‌هایی بروید که نمی‌دانستید و به دنبال راه حل بگردید.

بیشتر مردم بر این باورند که استرس موجب سردرگمی و خرابکاری می‌شود اما باید بدانید که همیشه بدین منوال نیست، آزمون دادن موجب استرس و فشار روانی می‌شود که در نتیجه منجر به بالا رفتن مقدار آدرنالین خون و افزایش کارایی انسان می‌شود پس نیازی نیست که از وجود استرس بترسید، اما مشکل زمانی بروز می‌کند که مقدار استرس از حد متعارف بالاتر می‌رود. این سیر صعودی باعث می‌شود تا تداخل در رفتار و در واکنش به سوالات به وجود آید و داوطلب عملاً دچار سر درگمی و تردید در پاسخگویی به سوالات شود.

نکته پایانی داشتن تفکر مثبت است. منفی نگری باعث نزول بینش در انسان می‌شود. همیشه به این فکر کنید که این لحظه نیز مانند تمام لحظات سرنوشت ساز زندگیتان می‌گذرد و شما موفق خواهید شد.در یادداشت‌ های آتی موارد دیگری ذکر خواهد شد.
کنکور کنکور کارشناسی ارشد کنکور ارشد تست کنکور ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

اخبار روزنامه ها