آغاز به کار باجه های رفع نقص کارت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   16 بهمن 1391-04 February 2013بازدید 1597آغاز به کار  باجه های رفع نقص کارت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشدباجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1391 با حضور نمایندگان سازمان سنجش آموزش کشور از صبح امروز آغاز به کار کردند.


پرتال دانشگاهی به نقل از  مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور روز دوشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از ساعت 14 روز گذشته، 15 بهمن ماه به صورت اینترنتی آغاز شده و تا صبح امروز، بیش از 210 هزار نفر کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت کرده اند.

ˈحسین توکلیˈ با یادآوری اینکه مهلت توزیع کارت کارشناسی ارشد تا ساعت 24 فردا شب، 17 بهمن ماه ادامه دارد به داوطلبانی که تاکنون پرینت کارت ورود به جلسه آزمون را تهیه نکرده اند توصیه کرد هرچه سریعتر با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری و یا شماره پرونده و کد رهگیری نسبت به دریافت پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: داوطلبانی که به هر طریق موفق به مشاهده و پرینت کارت ورود به جلسه نمی شوند لازم است از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 17 امروز و فردا، 16 و 17 بهمن ماه به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه و نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

وی یادآور شد: نشانی حوزه‌های رفع نقص در جدول شماره 2 اطلاعیه راهنمای سازمان سنجش بر روی پایگاه اینترنتی این سازمان قرار دارد و نشانی محل برگزاری آزمون هر داوطلب نیز بر روی کارت ورود به جلسه وی درج شده است.

توکلی درمورد نحوه رفع نقص احتمالی کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد نیز توضیح داد: فعالیت باجه های رفع نقص کارت آزمون کارشناسی ارشد از ساعت 8 صبح امروز آغاز شده و داوطلبانی که مشخصات مربوط به جنس، معلولیت و زبان خارجی آزمون آنها دارای مغایرت است می توانند تا ساعت 12 و 14 تا 17 امروز و همچنین از ساعت 8 تا 12 و 14 تا 17 فردا، 17 بهمن ماه به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کرده و موضوع را تا اصلاح مورد یا موارد مغایر پیگیری کنند.

به گفته وی، چنانچه مغایرتی در دیگر اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه داوطلبان کارشناسی ارشد وجود داشته باشند داوطلبان می توانند حداکثر تا روز شنبه، 21 بهمن ماه 91 منحصرا با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش، اصلاحات لازم را ایجاد کنند.

توکلی تاکید کرد: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان - سپاه پاسداران ، وزارت جهاد کشاورزی و واحدهای تابعه ستاد کل نیروهای مسلح نیز درصورت مشاهده مغایرت در اطلاعات مندرج در بند 15 (سهمیه ثبت نامی) کارت شرکت در آزمون خود ضرورت دارد برای روشن شدن وضعیت سهمیه خود تا تاریخ، 23 بهمن ماه 91 به ارگان مربوط مراجعه کنند تا درصورت دارا بودن سهمیه ، مشخصات ایندسته از داوطلبان از طریق ارگان مربوطه حداکثر تا هشتم اسفندماه دراختیار سازمان سنجش قرار گیرد و در غیراینصورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد.

مشاورعالی سازمان سنجش درمورد نحوه رفع نقص کارت ورود به جلسه داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه‌های بنیاد شهید و امورایثارگران نیز توضیح داد: این دسته از داوطلبان لازم است حداکثر تا تاریخ 21بهمن ماه 1391 منحصرا به سایت اینترنتی سازمان سنجش(قسمت ویرایش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سایت نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند تا درصورت تایید، سهمیه توسط ارگان مربوط برای آنها اعمال شود و در غیراینصورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد.

وی با بیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال 92 در نوبت صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه، 18، 19 و 20 بهمن ماه 91 در 115 حوزه امتحانی واقع در 44 شهرستان مختلف کشور برگزار می شود، یادآور شد: آزمون رشته‌‌های امتحانی زبان و ادبیات اردو، مطالعات دفاعی استراتژیک، اطلاعات استراتژیک، آماد، مدیریت بحران، مهندسی طراحی محیط زیست، نمایش عروسکی و مجموعه موسیقی)، منحصرا در شهرستان ‌تهران و آزمون کد رشته امتحانی مجموعه مدرسی الهیات و معارف اسلامی نیز منحصرا در شهرهای مقدس مشهد و قم برگزار خواهد شد.

براساس آمارهای موجود، تعداد 896 هزار و 44 داوطلب شامل 458 هزار و 731 زن و 437 هزار و 313 مرد برای حضور در رقابت های آزمون کارشناسی ارشد 92 ثبت نام کرده اند.

رقابت داوطلبان کارشناسی ارشد در شش گروه آزمایشی صورت می گیرد که بیشترین داوطلبان این آزمون با تعداد 479 هزار و 736 نفر در گروه علوم انسانی نام نویسی کرده اند، 236 هزار و 523 نفر که حدود 26 درصد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 را تشکیل می دهند نیز متقاضی شرکت در گروه آزمایش فنی و مهندسی هستند.

حدود 5/7 درصد داوطلبان که شمار آنها به 66 هزار و 860 نفر می رسد در رقابت های گروه علوم پایه و حدود هفت درصد که تعداد آنها 61 هزار و 982 نفر است در آزمون گروه هنر کارشناسی ارشد شرکت خواهند کرد.کارشناسی ارشد ارشد کارت کنکورکارشناسی ارشد کارت ارشد آزمون کارشناسی ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

اخبار روزنامه ها