درصد غیبت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   20 فروردین 1392-09 April 2013بازدید 3532
درصد غیبت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92


تهران - مشاورعالی و سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، آمار غائبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1392 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور را حدود 3/17 درصد ذکر کرد.


پرتال دانشگاهی به نقل از ˈحسین توکلیˈ روز سه شنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد 92 برای پذیرش دانشجو در 139 کدرشته امتحانی و شش گروه آموزشی برگزار شد که ثبت نام 133 کدرشته آنها به صورت متمرکز و از طریق سایت سازمان سنجش انجام شد و ثبت نام و برگزاری آزمون شش رشته دیگر نیز با نظارت سازمان سنجش توسط دستگاه های اجرایی صورت گرفت.

وی به ثبت نام 896 هزار و 125 نفر برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال 92 اشاره کرد و گفت که 51 درصد این افراد را داوطلبان زن و 49 درصد را داوطلبان مرد تشکیل می دهند.

توکلی یادآور شد:در سال های اخیر آمار داوطلبان کارشناسی ارشد رو به افزایش بوده اما امسال برای اولین بار، شمار داوطلبان این آزمون 34 هزار و 90 نفر نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

وی آمار داوطلبان شرکت در آزمون دو رشته امتحانی کارشناسی ارشد سال 92 را 90 هزار و 58 نفر اعلام کرد و گفت که این افراد، علاوه بر رشته امتحانی اصلی خود یکی از 66 کدرشته امتحانی شناور را به عنوان رشته امتحانی دوم خود انتخاب کرده اند.

سخنگوی سازمان سنجش به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 92 در روزهای 18 تا 20 بهمن ماه گذشته اشاره کرد و گفت که از مجموع 896 هزار و 125 داوطلب شرکت در این آزمون، 741 هزار و 232 نفر در جلسه امتحان حاضر شدند و 154 هزار و 893 نفر نیز غائب بودند.

وی درمورد آمار غائبان داوطلبان دو رشته ای نیز اظهار داشت: از مجموع داوطلبان علاقه مند به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم نیز 71 هزار و 53 نفر در جلسه امتحان حضور یافتند و 19 هزار و 5 نفر غیبت داشتند.**نتایج اولیه کارشناسی ارشد 92 نیمه دوم اردیبهشت ماه منتشر می شود

توکلی زمان اعلام نتایج و انتشار کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 92 را نیمه دوم اردیبهشت ماه عنوان کرد و گفت که دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون نیز 48 ساعت قبل از اعلام نتایج بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند در مهلت مقرر با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش، نسبت به انتخاب حداکثر 100 کدرشته امتحانی و درج آنها به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی اقدام کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش یادآورشد: گزینش دانشجو در هریک از کدرشته های امتحانی کارشناسی ارشد از بین داوطلبانی که براساس کارنامه اولیه، حدنصاب نمره علمی لازم را کسب کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند و انتخاب رشته کرده اند با توجه به نمره اکتسابی، اولویت کدرشته های انتخابی و نتیجه بررسی صلاحیت های عمومی داوطلبان مطابق ضوابط مربوطه انجام می گیرد.

وی ادامه داد: گزینش نهایی در تمام کدرشته های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد برمبنای 80 درصد نمره آزمون در هر گرایش، 20 درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی و سهمیه داوطلبان و با رعایت دیگر ضوابط انجام خواهد شد.

توکلی از انتشار فهرست اسامی پذیرفته شدگدن نهایی آزمون کارشناسی ارشد در هفته اول شهریورماه سال 1392 از طریق سایت سازمان سنجش خبر داد.


کارشناسی ارشد ارشد کارشناسی ارشد92 ارشد92 آزمون کارشناسی ارشد 92

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

اخبار روزنامه ها