آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 مجاز به انتخاب

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   22 اردیبهشت 1392-12 May 2013بازدید 2399آمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 مجاز به انتخاب


مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: حدود 53 درصد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1392 مجاز به انتخاب رشته شناخته شدند.


پرتال دانشگاهی به نقل از «حسین توکلی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: تعداد 741 هزار و 232 نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 در جلسه امتحان حاضر بودند که 71 هزار و 53 نفر آنها در آزمون دو کدرشته امتحانی شرکت کردند.

وی از اعلام نتایج اولیه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1392 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از ساعت 20 فردا، یکشنبه، 22 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این نتایج در قالب کارنامه تنظیم شده و از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر خواهد شد.

توکلی با بیان اینکه 49 درصد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد 92 برای انتخاب کدرشته محلهای دوره های روزانه، شبانه، پیام نور و غیرانتفاعی، مجاز به انتخاب رشته شده اند، اظهار داشت: این داوطلبان، 362 هزار و 938 نفر هستند که 185 هزار و 325 نفر آنان را داوطلبان زن و 177 هزار و 613 نفر را داوطلبان مرد تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: علاوه بر این تعداد، 30 هزار و 564 داوطلب دیگر (حدود 4 درصد) از حاضران در جلسه کارشناسی ارشد امسال نیز فقط برای انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مجاز شده اند.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش، تعداد 21 هزار و 439 داوطلب از داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد 92 نیز علاوه بر کدرشته امتحانی اول، در کدرشته امتحانی دوم نیز مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 92 از فردا، 22 اردیبهشت ماه بر روی سایت اینترنتی سازمان سنجش قرار می گیرد.

توکلی با بیان اینکه هر داوطلب، حداکثر می تواند 100 کدرشته محل در فرم انتخاب رشته الکترونیکی درج کند، گفت: داوطلبانی که براساس کارنامه نتایج اولیه،برای انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد مجاز شناخته شوند می توانند از روز سه شنبه، 24 اردیبهشت ماه تا روز شنبه، 28 اردیبهشت برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.


کارشناسی ارشد ارشد اخبار روزانه کارشناسی ارشد آمار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

معرفی پذیرفته شدگان نهایی حافظان کل قرآن در کنکور کارشناسی ارشد

اخبار روزنامه ها