آغاز رقابت داوطلبان آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   09 خرداد 1392-30 May 2013بازدید 1924





پرتال دانشگاهی به نقل از ایرنا، اولین گروه از داوطلبان آزمون كارشناسی ارشد سال ۹۲ دانشگاه آزاد اسلامی در تعدادی از رشته های تحصیلی این دانشگاه از ساعت ۸ صبح امروز، پنجشنبه ۹ خردادماه در جلسه امتحان حاضر شدند كه آزمون آنها تا ظهر امروز ادامه دارد و زمان حضور و پاسخگویی به سوالات برای رشته های مختلف، متفاوت خواهد بود.
آزمون نوبت بعدازظهر نیز از ساعت ۱۶ امروز برای تعداد دیگری از داوطلبان كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برگزار خواهد شد.
بیش از ۶۰۰ هزار نفر برای شركت در آزمون كارشناسی ارشد امسال دانشگاه آزاد نام نویسی كرده اند كه طی شش نیمروز در نوبت های صبح و بعدازظهر امروز، فردا و شنبه، نهم تا یازدهم خردادماه در جلسه آزمون حاضر خواهند شد و در هر نوبت، آزمون تعدادی از رشته های تحصیلی برگزار می شود.
در آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۲ دانشگاه آزاد به هر داوطلب متناسب با مجموعه امتحانی انتخابی در زمان ثبت نام، یك جلد دفترچه سوال داده خواهد شد كه هر داوطلب لازم است با توجه به رشته های انتخابی خود و اطلاعات مربوط به مواد امتحانی و ضرایب آنها به سوالات درس های مربوطه پاسخ دهد و برای یك رشته خاص از یك مجموعه امتحانی، آن دسته از درس هایی كه ضرایب آنها صفر درج شده در محاسبه نمره كل داوطلب جهت گزینش علمی آن رشته بی تاثیر بوده و داوطلب الزامی به پاسخگویی آنها ندارد اما در محاسبه نمره كل داوطلب در دیگر رشته های متناظر با مجموعه امتحانی موثر خواهد بود.
به گزارش ایرنا، سؤالات تمام مجموعه های امتحانی ارشد سال ۹۲ دانشگاه آزاد به جز یكی از درس های مجموعه های نوازندگی ساز جهانی و هنرهای نمایش به صورت تستی چهار گزینه ای طراحی شده است و هر نمره صحیح، ۳ نمره مثبت و هر پاسخ غلط ۱ نمره منفی دارد اما به سوالات بدون جواب، نمره مثبت یا منفی تعلق نخواهد گرفت.
براساس آمارهای ارائه شده از سوی «ناصر اقبالی» رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، ۵۷ درصد داوطلبان آزمون كارشناسی ارشد امسال این دانشگاه را مردان و ۴۳ درصد را زنان تشكیل می دهند.
گروه علوم انسانی با ۶۰ درصد، بیشترین آمار شركت كنندگان این آزمون و گروه علوم پزشكی با یك درصد، كمترین شمار داوطلبان این آزمون را تشكیل می دهند.
از مجموع بیش از ۴۰۰ رشته رقابتی آزمون كارشناسی ارشد امسال دانشگاه آزاد، رشته های مجموعه حقوق، حسابداری و مهندسی عمران پرمتقاضی ترین و پرطرفدارترین رشته های این آزمون هستند.
نتایج نهایی آزمون كارشناسی ارشد سال ۱۳۹۲ دانشگاه آزاد اسلامی در نیمه شهریورماه از طریق پایگاه اینترنتی مركز آزمون این دانشگاه منتشر خواهد شد.


آزمون کارشناسی ارشد آزمون ارشد زمان آزمون کارشناسی ارشد آغاز رقابت ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

معرفی پذیرفته شدگان نهایی حافظان کل قرآن در کنکور کارشناسی ارشد

اخبار روزنامه ها