قبولی در دوره ارشد و دکتری براساس نوع پایان نامه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   18 تیر 1392-09 July 2013بازدید 2938قبولی در دوره ارشد و دکتری براساس نوع پایان نامه


رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان از ارایه طرحی به وزارت علوم در راستای هدفمند کردن تحقیقات و چگونگی استفاده از پتانسیل 550هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمدعلی زلفی گل در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این طرح در راستای هدفمند کردن تحقیقات دانشجویی به وزارت علوم ارایه شده است و در صورت تایید به قانون تبدیل شده و اجرایی خواهد شد.

وی افزود: براساس این طرح، در هر رشته باید با دو کد رشته دانشجو پذیرش شود به عنوان مثال در رشته شیمی آلی یک کد رشته دانشجو با پایان نامه کاربردی (ارشد و دکتری ) و یک کد رشته دانشجو با پایان نامه بنیادی یا کاربردی که به انتخاب استاد راهنما است، پذیرش شود.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان تصریح کرد: بنابراین دانشجویی که در پایان نامه با کد رشته کاربردی قبول می شود باید پایان نامه‌ای که قبول می کند در راستای نیاز جامعه بوده و کاربردی شود، مشکل ما این است که اکنون اکثر پایان نامه‌های دانشگاهی بنیادی تعریف می شود.

وی افزود: چرا که امتیارات برای ادامه تحصیل دربخش بنیادی بیشتر از بخش کاربری است و کسانی که در بخش کاربردی فعالیت می کنند چون این امتیازات را ندارند از ادامه تحصیل عقب می مانند.

زلفی گل تصریح کرد:  اما با این طرح دانشجویانی که در بخش کاربردی پذیرش شده اند در مقطع دکتری هم در بخش کاربردی ادامه تحصیل داده و فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: بنابراین ما باید فقط و فقط برای هدفمند کردن تحقیقات از پتانسیل قانونی استفاده کنیم به عنوان مثال، قانونی که آیین نامه ارتقا را به گونه ای طراحی کند که بخشی از کارهای اساتید جنبه کاربردی داشته باشد. 

رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان افزود: قانون باید برای ما تعیین کند چه دانشجویانی در بخش بنیادی و چه دانشجویانی در بخش کاربردی فعالیت کنند و اینکه چه امتیازاتی به این افراد تعلق گیرد و یا اینکه وظیفه عضو هیات علمی در رابطه هدفمند کردن تحقیقات چیست در همه این موارد باید از پتانسیل قانون استفاده کنیم.


قبولی در دوره ارشد و دکتری براساس نوع پایان نامه قبولی در ارشد شرایط قبولی در دکتری شرایط قبولی در ارشد قبولی در ارشد براساس پایان نامه

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

استعلام از وزارت اطلاعات برای پذیرش تمامی دانشجویان ارشد و دکتری

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها