تشکیل شورای خبرگی در دانشگاه شهید بهشتی و اجرای 300 پایان نامه درباره 3 طرح کلان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   23 تیر 1392-14 July 2013بازدید 681تشکیل شورای خبرگی در دانشگاه شهید بهشتی و  اجرای 300 پایان نامه درباره 3 طرح کلان


رئیس دانشگاه شهید بهشتی از اجرای طرح هم افزایی دانش دراین دانشگاه خبر داد و گفت: در طرح هم افزایی دانش 26 اقدام و راهبرد نقشه جامع علمی کشور عملیاتی می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمد مهدی طهرانچی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این طرح برای اولین بار در بین دانشگاه های کشور در دانشگاه شهیدبهشتی اجرا می شود که براساس آن موضوعاتی مشخص و پایان نامه های کارشناسی ارشد حول آن انجام می شود.

اجرای 300 پایان نامه ارشد در سه موضوع کلان ملی

وی ادامه داد: 9 ماه درخصوص این مساله کار شده و در نظر سنجی که از اساتید دانشگاه و ارگان‌های بیرون از دانشگاه انجام گرفته، سه موضوع سبک زندگی، اعتیاد و فضای مجازی به عنوان مسایل کلان ملی با اولویت مشخص شده که در ابتدا کار با این سه موضوع آغاز می شود و قرار است درمورد هر موضوع 100 پایان نامه کارشناسی ارشد کار شود.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه از مهر ماه عناوین پایان نامه‌ها برای اجرا ارایه می شود به تشریح طرح مذکور پرداخت و گفت: حدود هفت الی هشت سال گذشته وقتی پایان نامه‌ای نوشته می شد در کتابخانه دانشگاه بایگانی می شد.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر کاری که صورت گرفت این بود که یک مقاله از پایان نامه استخراج می شد که آن هم دردی از دردهای جامعه را حل نمی کرد.

ایجاد ارتباط بین تحقیقات دانشگاهی و مسایل کلان ملی

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: بنابراین دانشگاه شهید بهشتی برای نزدیک کردن دانشگاه و نیاز کشور و ایجاد ارتباط بین تحقیقات دانشگاهی و مسایل کلان ملی و کاربردی کردن این تحقیقات " طرح هم افزایی دانش"  را مطرح کرد.

تشکیل شورای خبرگی طرح هم افزایی دانش

وی ادامه داد: روند کار براساس این طرح بدین گونه است که یک سری از اساتید برجسته دانشگاه که بیشتر آنها استاد تمام هستند به عنوان شورای خبرگی طرح هم افزایی دانش انتخاب می شوند که باید این افراد اولویت های پژوهشی را که به عنوان مساله کلان شناخته می شود مشخص کنند.

طهرانچی افزود: این افراد که همه دارای سوابق اجرایی در حد وزیر و معاون وزیر و عموما استاد تمام و بسیار با تجربه هستند، برای انتخاب موضوعات راهبردی دومسیر را طی می کنند، ابتدا با ارایه فرم هایی به اعضای هیات علمی دانشگاه که در حوزه های مختلف تحقیق می کنند از آنها می خواهند مساله کلانی را که مد نظر دارند به شورای خبرگی گزارش کنند.

جمع آوری طرح های اولویت دارکلان ملی

طهرانچی افزود: دوم اینکه پیشنهادات ارگان‌های مختلف بیرون از دانشگاه را به طرق مختلف در این زمینه جمع آوری کرده و طرح های ارایه شده را در شورای خبرگی بررسی می کنند که با توجه به ظرفیت، نیرویی انسانی و اولویت جامعه کدام طرح به عنوان طرح کلان در اولویت قرار گیرد.

هدایت 10 الی 20 درصد پایان نامه‌ها در راستای حل مسایل کلان نظام

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه این طرح‌ها باید از ویژگی خرد شدن برخوردار باشند تا بتوان در حوزه‌های مختلف آن را خرد و پیگیری کرد، تصریح کرد: سپس با ارایه طرح ها شورا طرح‌های اولویت دار را  انتخاب می کند مقرر شده 10 تا 20 درصد پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی دانشگاه دراین قسمت به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: اگر این طرح درست اجرا شود در آینده نزدیک 60 درصد پروژه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه در راستای حل مسایل کلان نظام  و 40 درصد در اختیار اساتید در راستای توسعه علم و فعالیت های خلاقانه قرار خواهد گرفت.

ابلاغ طرح های کلان به دانشکده های دانشگاه

طهرانچی ادامه داد: بعد از انتخاب طرح، شورای خبرگی آنها را به دانشکده‌های مختلف دانشگاه ابلاغ می کند و سپس اساتید و دانشجویان با رویکردهایی که از رشته های مختلف بر موضوع های مذکور دارند بر روی این طرح که خرد شده کار می کنند.

تدوین آیین نامه های تشویقی

طهرانچی افزود: در این راستا آیین نامه‌های تشویقی هم تدوین شده و به دانشکده‌ها ابلاغ شده است در هر دانشکده هر استاد و دانشجویی که در زمینه مسایل ارایه شده مشغول به کار شود از امتیازات و فرصت های خاص برخوردار می شود.

وی ادامه داد: همچنین اگر از این طریق منابع مالی جذب دانشگاه شود این منابع براساس سهم اساتید و دانشجویان بین آنها توزیع می شود.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: در مرحله آخر پایان نامه‌ها در شورای راهبری جمع شده و با ترکیب آنها سعی می شود راه حل مساله کلان و ملی ارایه شود.

 اجرای 26 راهبرد نقشه جامع علمی

وی تاکید کرد: در طرح هم افزایی دانش 26 اقدام و راهبرد نقشه جامع علمی کشور عملیاتی می شود.

طهرانچی افزود: در نقشه جامع علمی کشور حدود 200 راهبرد و اقدام ملی وجود دارد که 26 راهبرد آن به طرح هم افزایی دانش مرتبط می شود و این طرح می تواند آن را عملیاتی کند.


تشکیل شورای خبرگی در دانشگاه شهید بهشتی طرح کلان پایان نامه ها جمع آوری طرح های اولویت دارکلان ملی اجرای 300 پایان نامه درباره 3 طرح کلان

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

معرفی پذیرفته شدگان نهایی حافظان کل قرآن در کنکور کارشناسی ارشد

اخبار روزنامه ها