نتایج کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد و 114 هزار و 858 نفر قبول شدند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   05 شهریور 1392-27 August 2013بازدید 3531نتایج کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد و  114 هزار و 858 نفر قبول شدند

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار اسامی پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد سال 92 خبر داد و گفت: اسامی این پذیرفته شدگان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در این آزمون 362 هزار و 938 نفر مجاز به انتخاب رشته شده بودند که از این تعداد 290 هزار و 4 نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند.

وی افزود: گزینش نهایی بر اساس ضوابط مربوط انجام شده و از بین 290 هزار و 4 نفر که انتخاب رشته کرده اند، 114 هزار و 858 نفر در ردریف قبول شدگان نهایی قرار گرفتند.

توکلی خاطرنشان کرد: از میان پذیرفته شدگان نهایی تعداد 58 هزار و 751 نفر زن و 56 هزار و 107 نفر مرد هستند. در واقع 51.15 درصد پذیرفته شدگان زن و 48.85 درصد پذیرفته شدگان مرد هستند. در مجموع از میان تعداد افرادی که انتخاب رشته کرده اند، 39.61 درصد افراد پذیرفته شده اند.

وی افزود: از تعداد 114 هزار و 858 نفر پذیرفته شدگان نهایی، تعداد 50 هزار و 467 نفر در گروه علوم انسانی، 20 هزار و 684 نفر در گروه علوم پایه، 29 هزار و 368 نفر در گروه فنی مهندسی، 9 هزار و 644 نفر در گروه کشاورزی، 4 هزار و 429 نفر در گروه هنر و 266 نفر در گروه دامپزشکی در ردیف پذیرفته شدگان قرار گرفته اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده در اطلاعیه پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد 92، افراد پذیرفته شده به منظور از اطلاع از زمان ثبت نام در کد رشته محل قبولی در دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی، باید به سایت دانشگاه یا موسسه مربوطه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک لازم نسبت ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: در صورتی که دانشگاه یا موسسه آموزش عالی فرد پذیرفته شده برنامه زمانی خاصی را برای ثبت نام اعلام نکرده باشد، پذیرفته شدگان این موسسات ضرورت دارد در روزهای شنبه نهم، یکشنبه دهم و سه شنبه دوازدهم شهریورماه به دانشگاه یا موسسه ذیربط مراجعه کنند.

توکلی گفت: در صورت عدم مراجعه فرد پذیرفته در برنامه زمانی اعلام شده، این امر به منزله انصراف قطعی تلقی خواهد شد.اعلام نتایج آزمون ارشد نتایج ارشد نتایج کارشناسی ارشد زمان اعلام نتایج آزمون ارشد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

اخبار روزنامه ها