راه‌اندازی 10 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی کاربردی در استان يزد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   23 مهر 1392-15 October 2013بازدید 1024راه‌اندازی 10 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی کاربردی در استان يزد

رييس دانشگاه جامع علمي‌ کاربردي استان يزد از راه‌اندازي 10 رشته کارشناسي ارشد در مراکز آموزشي اين دانشگاه در سال جاري خبر داد و افزود: اين دانشگاه در حال حاضر داراي 24 مرکز علمي‌ آموزشي است که 11 هزار دانشجو در 163 رشته کارداني و 67 رشته کارشناسي در اين دانشگاه مشغول تحصيل هستند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه يزد، صدرا ابرقويي در جمع خبرنگاران استان يزد، گفت: در سال جاري دو مرکز تخصصي ژنتيک و تربيت بدني در استان يزد راه‌اندازي شده است و 5 مرکز در جوار صنعت و کشاورزي استان يزد ايجاد خواهد شد، ضمن اينکه مرکز آموزشي مدرسان نيز با فراهم کردن امکان تحصيل مدرسان دانشگاه‌ها در استان يزد از مهرماه فراخوان خواهد داشت و زمينه آموزش به مدرسان دانشگاه‌ها را فراهم خواهد کرد.

اين مسئول گفت: فارغ التحصيلان اين دانشگاه کمترين مورد بيکاري را دارند، چرا که مهارت‌هاي لازم را براي ورود به بازار اشتغال فرا گرفته‌اند و آموزش در تمامي‌ دانشگاه‌هاي ما بايد به سمت مهارت هدايت شود، اخيرا نيز اتاق بازرگاني در حال برقراري ارتباط بين دانشگاه‌ها و صنعت استان يزد است که گام مثبتي براي حل مشکلات نبود نيروي متخصص در صنعت استان برداشته شده است.

وي از افزايش تقريبا 16 درصدي شهريه در مراکز اين دانشگاه خبرداد و افزود: با اين همه ميزان شهريه دريافتي از دانشجويان اين مرکز در بين ساير دانشگا‌هاي استان يزد به نسبت ساعات آموزشي کمترين است.

فراهم شدن زمينه تحصيل خبرنگاران در مرکز علمي‌کاربردي خبر در شهرستان ميبد

وي از فراهم شدن زمينه تحصيل خبرنگاران در مرکز علمي‌کاربردي خبر در شهرستان ميبد خبرداد و افزود: اين دانشگاه در سال جاري 200 نفر دانشجو دارد که تعداد آنها محدود است و فارغ التحصيل آن نيز به سرعت به بازار کار جذب مي‌شوند که تعداد دانشجويان آن در سال جاري رشد چشمگيري داشته است.

وي از راه اندازي مرکز علمي‌ کاربردي فرش به درخواست شرکت‌هاي توليد کننده اين محصول در استان يزد خبر داد و افزود: مرکز علمي‌ کاربردي صنعت سراميک نيز با همکاري يکي از کارخانجات کاشي و سراميک در ميبد ايجاد شده است و در زمينه ارائه آموزشهاي تخصصي به شاغلين در اين حرفه و علاقمندان به ورود به صنعت کاشي و سراميک فعاليت دارد.

وي به بکارگيري دانشجويان براي مستندسازي و ارائه آموزش‌هاي مبتني بر فرهنگ و گذشتگان استان از جمله مهارت طلاسازي و توليد شيريني‌جات يزدي نيز اشاره کرد و افزود: با رايزني با اصناف مربوطه در دست پيگيري است که در حال تنوع بخشيدن و کيفيت دادن به توليدات استان براي عرضه آنها با بازارهاي مختلف با رويکردهاي مختلف است.


کارشناسی ارشد کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور دانشگاه پیام نور رشته های ارشد در دانشگاه پیام نور

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

اخبار روزنامه ها