راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی فضای سبز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   16 دی 1392-06 January 2014بازدید 2108راه‌اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی فضای سبز

عضو هيئت علمي گروه باغباني و فضاي سبز پرديس کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران ازجذب دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد رشته مهندسي فضاي سبز از مهر 93 در اين پرديس خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: دکتر بهروز جاني پور در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت: کارشناسان فضاي سبز مي توانند بر خلاف کارشناسان معماري و باغباني به طور تخصصي و بدون نياز به ديگرمهندسان به طراحي فضاهاي سبز بپردازند و در شهرداري‌ها و سازمان پارکسازي و فضاي سبز مشغول به کار شوند.

وي ازراه‌اندازي مقطع کارشناسي ارشد اين رشته در پرديس کشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران خبرداد و افزود: راه‌اندازي مقطع کارشناسي ارشد جهت افزايش مهارت دانشجويان ضروري است و بايد براي جذب فارغ التحصيلان اين رشته در بازارکار، دانشگاه رابطه مناسبي با ارگانهاي ذيربط برقرار کند.

جاني پورخاطرنشان کرد: هم اکنون هشت دانشگاه برتر کشور و 51 واحد از دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي به تربيت دانشجو در مقطع کارشناسي اين رشته مشغول هستند.

وي ادامه داد: دانشگاه تبريز براي اولين باردر سال1379 در رشته مهندسي فضاي سبز در ايران، در مقطع کارشناسي اقدام به پذيرش دانشجو کرد و يک سال پس از آن دانشگاه تهران نيز در پرديس کشاورزي و منابع طبيع کرج در اين رشته دانشجو پذيرفت.

اين عضوهيئت علمي دانشگاه درپايان گفت: مهندسين فضاي سبز به طراحي و اجراي پارک‌ها، فضاهاي سبز و معابر همچنين به طراحي منظره‌هاي شهري و مسکوني مي پردازند و کارشناسان اين رشته با داشتن مهارت در طراحي و منظره سازي، همچنين تخصص در شناختن گياهان و فضاي سبز پس از فارغ التحصيلي در اين رشته به گرايش‌هاي ديگر معماري، طراحي و محيط زيست گرايش پيدا مي‌کنند؛ اما با راه‌اندازي مقطع کارشناسي ارشد مي توانند از مهرماه 93 در رشته خود به ادامه تحصيل بپردازند.


کارشناسی ارشد فضای سبز رشته فضای سبز مقطع ارشد فضای سبز مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی فضای سبز

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

اخبار روزنامه ها